Tato stránka je určená k diskuzím občanů městské části Praha 7. Diskuzi řídí správce, který hlídá dodržování pravidel diskuze.
Pro dotazy občanů na zaměstnance či vedení městské části je určena služba Zeptat se popřípadě Nahlásit problém.

(@valerieb-mojeid-cz)
Registrovaný uživatel

Drahý úřade MČ Praha 7!

Prozraď mi prosím, jaké je politické zastoupení v Redakční radě Hobuletu, tedy ten tajuplný klíč kdo - jméno persony - je tam za kterou politickou stranu? 

S pozdravem Valerie

OdpovědětCitát
Publikováno : 04/07/2018 1:47 am
(@kamila-matejkova)
Registrovaný uživatel Admin

Vážená paní Bromová,

složení redakční rady Hobuletu je následující:
PRAHA 7 SOBĚ: PhDr. Richard Biegel, Ph.D., Ing. Jiří Štěpán, Martin Tománek, Mgr. Hana Holubkovová,
ZELENÍ: Mgr. Jaroslav Ostrčilík, Jana Jebavá,
ODS: Tomáš Bartovský
ANO 2011: Jan Svoboda

TOP 09 Otto Libal

ČSSD: JUDr. František Mühlfeit

+ šéfredaktorka Klára Janicki

 S pozdravem

Ing. Klára Janicki

OdpovědětCitát
Publikováno : 09/07/2018 9:56 am
(@valerieb-mojeid-cz)
Registrovaný uživatel

Dobrý den,

navazující otázky:

1.) proč je v redakční radě Hobuletu umístěn za Praha7sobě pan Martin Tománek, který v roce 2014 nekandidoval a nikdo ho tedy nevolil?

2.) jak jste se k funkci šéfredaktorky Hobuletu dopracovala Vy, Ing. Kláro Janicki, na základě jakých pracovních zkušeností a výběrového řízení, které proběhlo kdy a za jakých podmínek?

3.) proč všechny úvodní sloupky v Hobuletu píše stále Jindřich Šídlo?

4.) je zasedání redakční rady Hobuletu veřejně přístupné a má občanská veřejnost možnost vznést na jednáních redakční rady Hobuletu podněty a připomínky?

5.) proč tato dnešní vaše odpověď trvala úřadu tak dlouho, když dotaz byl položen v úřední den 4. 7. 2018 v časně ranních hodinách? 

S pozdravem Valerie

OdpovědětCitát
Publikováno : 09/07/2018 12:18 pm
(@kamila-matejkova)
Registrovaný uživatel Admin

Dobrý den,

1.) Martin Tománek byl členem redakční rady jmenován Radou MČ až v březnu 2017, po té co na své členství rezignoval Ing. Jakob Hurrle coby nový radní pro sociální oblast. Martin Tománek má praxi v periodikách a o dění v Praze 7, kde žije celý život má dlouholetý zájem. Pro úplnost dodávám, že je na uvážení každého politického uskupení, koho do redakční rady nominuje. Členové redakční rady za ODS, TOP 09, ČSSD a Stranu Zelených také nejsou zvolenými zastupiteli.   

2.) V médiích se pohybuji od roku 2005 – především v Českém rozhlase, původně Šestka, pak redakce ČRo Plus. Externě jsem spolupracovala také s týdeníkem Ekonom. V lednu 2015 jsem absolvovala oficiální výběrové řízení na šéfredaktora/ku Hobuletu, které bylo dvoukolové a jehož podkladem byla celková koncepce časopisu. Ve výběrové komisi tehdy kromě představitelů MČ Praha 7 zasedli také nezávislí odborníci z praxe – například Petr Šimůnek, šéfredaktor časopisu Forbes či Jana Ciglerová, redaktorka Mladé fronty.

3.) Jindřicha Šídla osobně považuji za nejlepšího českého novináře. Sedmičku zná, protože zde dlouhodobě žije a jsem moc ráda, že si při svém pracovním vytížení najde na Hobulet čas.  

4.) Ano, všechna zasedání redakční rady jsou veřejně přístupná a veřejnost má možnost vznést své podněty, většinou se tak ale děje prostřednictvím emailu či telefonátu přímo do redakce.  Termíny zasedání naleznete zde: https://www.praha7.cz/redakcni-rada/

5.) Odpovědi jste dostala následující pracovní den tedy 9. 7. 2018 (5. 7. a 6. 7. byl státní svátek). 

S pozdravem

Ing. Klára Janicki

OdpovědětCitát
Publikováno : 09/07/2018 3:26 pm
  
V provozu