Tato stránka je určená k diskuzím občanů městské části Praha 7. Diskuzi řídí správce, který hlídá dodržování pravidel diskuze.
Pro dotazy občanů na zaměstnance či vedení městské části je určena služba Zeptat se popřípadě Nahlásit problém.

(@ales123456-mojeid-cz)
Nový uživatel

Dobrý den, chci se zeptat, zda hodlá Praha 7 řešit opakované pouštění reprodukované hudby, která je zjevně nad veškeré možné limity, přicházející z prostoru Výstaviště, před hokejovou halou/výstavištěm. Neděje se tak po 22 hodině, ale obecně, například nyní v 19:30, je to naprosto neúnosné. Chápu, že podnikatelé kvůli koronaviru chtějí nyní nějak lákat hosty, ale pro rezidenty je to příšerné. Bude s tím úřad něco dělat?

OdpovědětCitát
Publikováno : 20/05/2020 5:32 pm
(@martin-vokus)
Registrovaný uživatel Admin

Vážený paní Žďárku,

děkujeme za Váš podnět. Nepříjemnosti spojené s hlučnými akcemi na Výstavišti nás mrzí, nicméně řešení hluku z kulturních akcí mimo dobu nočního klidu je poměrně obtížné a příliš jej nelze opřít o nějaká zákonná ustanovení. Zároveň akce na Výstavišti jako městská část nepovolujeme, ani se k nim nevyjadřujeme, na rozdíl třeba od akcí pořádaných na Letenské pláni, Štvanici apod. Ty sice povoluje hlavní město, ale Praha 7 k jejich pořádání dává podmínky, které se obvykle týkají právě hluku či úklidu. Výstaviště oproti tomu není bráno jako veřejný prostor a akce zde pořádané s námi konzultovány nejsou. Spojíme se nicméně s provozovatelem Výstaviště a budeme na něj apelovat, aby se s organizátory akcí domlouval na přijatelné hlučnosti, která nebude přes míru obtěžovat naše občany.

Se srdečným pozdravem

Martin Vokuš, vedoucí oddělení komunikace

OdpovědětCitát
Publikováno : 22/05/2020 10:01 am
  
V provozu