O Praze 7 > Tiskové zprávy > Tiskové zprávy 2017

Podobu lávky mezi Holešovicemi, Štvanicí a Karlínem určí architektonická soutěž

Praha 7 dlouhodobě usiluje o zbudování lávky pro pěší a cyklisty mezi Holešovicemi, Štvanicí a Karlínem. Rada hl. m. Prahy zadala Institutu plánování a rozvoje Prahy, aby uspořádal veřejnou architektonickou soutěž na její podobu.

„V minulém roce jsme požádali hlavní město o vyhlášení architektonické soutěže na podobu lávky a jsme velmi rádi, že bude a porota už pracuje na soutěžních podmínkách. Lávka zakreslená v těchto místech je také v platném územním plánu Prahy,“ uvádí radní Prahy 7 Lenka Burgerová (PRAHA 7 SOBĚ).

Mezi Hlávkovým a Libeňským mostem ve srovnání se zbytkem centrální Prahy chybí dvě mostní spojení. Most z ulice Na Maninách do ulice Šaldova je navržený už v Regulačním plánu Státní regulační komise z roku 1924.

„Ostrov Štvanice představuje pro Prahu 7 blízkou zelenou plochu dobře využitelnou pro odpočinek a sport. Zvláště důležitá je tato zeleň pro dolní část Holešovic. Lávka bude znamenat nejen pohodlné a rychlé spojení s pravým břehem, ale také s nejbližší rekreační plochou. Potřebu tohoto spojení dokládá také vytíženost přívozu HolKa, který patří mezi nejoblíbenější v Praze. V loňské sezóně se jím svezlo více než 65 tisíc lidí,“ říká starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

Podobu lávky určí architektonická soutěž. Lávka pro pěší a cyklisty by měla být jednoduše a bezbariérově přístupná, neměla by pro pěší znamenat výškovou bariéru, zároveň musí být připravena odolat případným povodním.

Informace o soutěži naleznete zde: http://www.iprpraha.cz/clanek/1629/lavka-holesovice-karlin

Obrázek bez popisku
zdroj: IPR Praha