Sedmá městská část již potřetí zorganizovala pro žáky devátých tříd z Prahy 7 Zkoušky na zkoušku. Deváťáci, kteří se chystají na střední školu, si tak mohli zdarma otestovat své znalosti a získat představu, jak bude vše probíhat naostro. Zkoušky na zkoušku proběhly v pěti termínech od 11. do 15. března 2024 a zúčastnilo se jich celkem 181 žáků.

Sedmá městská část se nejen tímto krokem snaží vyrovnávat šance dětí na vzdělání. Bezplatnou možností vyzkoušet si přijímačky nanečisto Praha 7 reaguje na neférově nastavený systém přijímacích zkoušek, který znevýhodňuje děti, jejichž rodiny z nejrůznějších důvodů nedosáhnou na mnohdy nákladnou přípravu. Sedmička dlouhodobě poukazuje na nedostatek míst na středních školách, jejichž kapacity nejsou dostatečné a neodpovídají skutečné poptávce po jednotlivých oborech.

Základní školy v Praze 7 dělají ve spolupráci s radnicí maximum pro to, aby v této situaci děti co nejlépe připravily na další studium. Od roku 2016 fungují v sedmé městské části Místní akční plány rozvoje vzdělávání, které sdružují zástupce radnice, škol, rodičů a dalších aktivních lidí ochotných pomáhat s rozvojem školství a podporou kvalitní výuky. Ve školách se organizuje doučování zdarma, workshopy, besedy, semináře a další aktivity, které pomáhají dětem, rodičům i učitelům. Ve všech základkách Prahy 7 již působí také sociální pedagogové, kteří s dětmi a jejich rodinami řeší problémy negativně ovlivňující prospěch žáků, vztahy mezi spolužáky či školou a rodinou i celkové klima a prostředí ve třídách.

Přejeme všem holkám a klukům u nadcházejících přijímacích zkoušek hodně štěstí, ať se dostanou na školy dle svého přání!