Praha 7 je díky parkům Stromovka a Letenské sady včetně celé oblasti Letné a ostrova Štvanice skvělým místem pro aktivní trávení volného času a rekreační i profesionální sport. Vyrazit můžete na kolo, brusle či jen tak s frisbee nebo míčem. Praha 7 je sídlem významných profesionálních sportovních klubů z oblasti fotbalu, hokeje, tenisu či atletiky jako např. AC Sparta Praha, HC Sparta Praha nebo TK Sparta Praha či I. ČLTK.


Vedle velkých sportovních klubů v Praze 7 naleznete širokou škálu spolků a organizací zabývajících se pohybem a zdravým životním stylem, stačí si jen vybrat dle libosti. Děti mohou sportovat např. v některém z kroužků Domu dětí a mládeže, rozhýbat se v TJ Sokol Praha 7 nebo si zatančit rock’n’roll v Siluetě.

Naším hlavním cílem je především zajištění rozvoje sportu pro všechny, zabezpečení finanční podpory sportu, rozvoj sportu a tělovýchovy především u dětí, mládeže a seniorů, spolupráce a partnerství se stávajícími sportovními institucemi sídlícími a působícími na území městské části. Prioritní je pro nás rozvoj tělovýchovy dětí a mládeže ve spolupráci s MŠ a ZŠ MČ Praha 7 a aktivizace seniorů formou pořádání pohybových aktivit s přesahem do sociálně-kulturní oblasti. Na našem odboru vám poradíme se zajištěním různých záležitostí, které jsou v naší gesci, od žádosti o dotaci na vaši sportovní akci až po pořádání sportovních akcí pro školy a naše seniory jako např. Nordic Walking, pétanque, jóga či plavání.

Užitečné odkazy:

Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor kultury a sportu
U Průhonu 1338/38
Praha 7

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
7.30–12.00
13.00–18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání
placeholder

Fátor Lukáš, Bc., DiS.

vedoucí odboru
dveře 7.03
tel. +420220144013
gsm. +420732410734
FatorL@Praha7.cz