Odbor vzdělávání a projektového řízení (OVPŘ) vede veškerou agendu související s rozvojem a vzděláváním v území správního obvodu Praha 7, řídí a koordinuje práci podřízeného oddělení.

Odbor vzdělávání a projektového řízení (OVPŘ)

• Připravuje, aktualizuje a implementuje koncepci rozvoje vzdělávání v základních a mateřských školách zřizovaných MČ Praha 7 a úzce spolupracuje na propojení koncepcí a strategií u školských zařízení (MŠ, ZŠ a ZUŠ) v území, které jsou zřizovány církevními a privátními institucemi.
  • Realizuje, implementuje a aktualizuje Místní akční plán rozvoje vzdělávání pro správní obvod Praha 7 včetně souvisejících dokumentů.
  • Spolupracuje se všemi aktéry vzdělávání v území správního obvodu Praha 7.
  • Dodržuje povinné úkony dané zákonnou agendou dle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (dále jen Školský zákon) a s ním
    souvisejících legislativních předpisů z hlediska působnosti zřizovatele (zápisy dětí k předškolnímu vzdělávání a povinné školní docházce, zápisy do rejstříku škol, výroční zprávy škol, činnosti školských rad, rozpočet a hospodaření škol, změny a úpravy zřizovacích listin apod.).
  • Zajišťuje metodickou podporu školám a školským zařízením v oblastech: vzdělávání a tvorby školního vzdělávacího programu, řízení škol a s tím souvisejících administrativních činností,
    stanovení platů ředitelů včetně jejich odměňování a platových výměrů, personálního zabezpečení škol a školských zařízení apod.
  • Plní funkci tajemníka Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví včetně související administrativní agendy.
  • Zajišťuje agendu související s tvorbou smluv pro jednotlivé školy a školská zařízení (výpůjčky, nájemní smlouvy, pronájmy, dary, apod.).
  • Zjišťuje povinnou agendu směrem k Magistrátu hl. města Prahy, odboru školství.

Místní akční plány rozvoje vzdělávání – správní obvod Praha 7

Úřad městské části Praha 7
Odbor vzdělávání a projektového řízení
detašované pracoviště Veletržní 33