Jste v situaci, že vaše náklady na bydlení tvoří více než třetinu vašich příjmů? Pak máte pravděpodobně nárok na příspěvek na bydlení. Tato dávka se vyřizuje na Úřadu práce.

Úřad práce pro Prahu 7 (pod Prahou 8)
Adresa: Na Maninách 876/7, Praha 7
Telefon: 950 178 095
www.uradprace.cz/web/cz/praha-8


Hrozí vám výpověď z bytu a vy nevíte, jak nastalou situaci řešit? Obraťte se co nejdříve na Kontaktní místo pro bydlení MČ Praha 7, které provozuje Odbor sociálního začleňování. Zjistí od vás všechny informace a představí vám, jaké máte možnosti.

Kontaktní místo pro bydlení
Adresa: U Průhonu 38, Praha 7
Telefon: 220 144 159, 778 110 027
2. patro, č. dveří 2.11


Bydlíte v domě, kde není výtah nebo je pouze do mezipatra a činí vám potíže překonat schody? Pohybujete se s chodítkem či vozíkem a ve vašem bytě je spousta bariér (úzké dveře, vana)? V takovém případě si můžete podat žádost do domu s byty zvláštního určení. Obraťte se na Kontaktní místo pro bydlení MČ Praha 7.


Nemůžete už déle zůstávat ve svém bytě, protože to váš zdravotní stav ani s podporou rodiny nebo pečovatelské služby neumožňuje? Přemýšlíte na pobytovým zařízením, jakým je domov pro seniory? S výběrem možného pobytového zařízení a podáním žádosti vám pomohou sociální pracovnice a pracovníci Oddělení sociální práce odboru sociálních věcí.