Praha 7 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a společností Pražské služby a. s. již od roku 2016 nabízí nádoby na papír, sklo a plast k umístění přímo do jednotlivých bytových domů. Do tohoto projektu se v sedmé městské části zapojilo již téměř 250 domů. Jejich obyvatelé díky tomu nemusí tahat pytle s tříděným odpadem ke kontejnerům v ulicích. Zapůjčení popelnic i jejich vyvážení je přitom zcela zdarma!

Nabídka není určena pro právnické osoby – firmy. 


Zájemci o popelnice na tříděný odpad do domu – tj. oprávněné osoby v domě (majitel, předseda SVJ či BD) – se mohou obracet na oddělení péče o veřejný prostor Prahy 7 a objednat si nádoby na papír, sklo a plasty o velikosti 120 či 240 litrů. Městská část žádost následně postoupí na hlavní město a svozová společnost Pražské služby a. s. popelnice doručí přímo do domu. To vše i následný svoz odpadu je zcela zdarma. V ceně je také základní služba vynášení popelnice z domu, zde však záleží na vzdálenosti od ulice, počtu schodů a dalších okolnostech, které na místě posoudí svozová společnost. Tato služba může být ve výjimečných případech zpoplatněna. 

Ještě nemáte popelnice na tříděný odpad ve svém domě? Obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu: BatekT@praha7.cz a my se o to postaráme.

Batěk Tomáš

inspektor veřejného prostoru
dveře 7.04
tel. +420220144228
gsm. +420603721206
BatekT@Praha7.cz