Praha 7 ve spolupráci s Magistrátem hl. m. Prahy a společností Pražské služby, a. s., již od roku 2016 nabízí nádoby na papír, sklo a plast k umístění přímo do jednotlivých bytových domů. Do tohoto projektu se v sedmé městské části zapojilo již téměř 290 domů. Jejich obyvatelé díky tomu nemusí tahat pytle s tříděným odpadem ke kontejnerům v ulicích. Zapůjčení popelnic i jejich vyvážení je přitom zcela zdarma! 

Nabídka není určena pro právnické osoby – firmy. 


Zájemci o popelnice na tříděný odpad do domu – tj. oprávněné osoby v domě (majitel, předseda SVJ či BD) – se mohou obracet na oddělení péče o veřejný prostor Prahy 7 a objednat si nádoby na papír, sklo a plasty (do žluté nádoby bude možné vhazovat i kovové obaly a tetrapaky, více viz projekt ŠE3VEC) o velikosti 120 či 240 litrů. Městská část žádost následně postoupí na hlavní město a svozová společnost Pražské služby, a. s., popelnice doručí přímo do domu. To vše i následný svoz odpadu je zcela zdarma. V ceně je také základní služba vynášení popelnice z domu, zde však záleží na vzdálenosti od ulice, počtu schodů a dalších okolnostech, které na místě posoudí svozová společnost. Tato služba může být ve výjimečných případech zpoplatněna. Děkujeme za ochotu třídit odpad!

Ještě nemáte popelnice na tříděný odpad ve svém domě? Obraťte se na nás prostřednictvím e-mailu: BatekT@praha7.cz a my se o to postaráme.


Máte domovní stanoviště tříděného odpadu a na žlutém kontejneru se objevila kulatá nálepka ŠE3VEC? Pak do něj můžete vhazovat i kovové obaly a nápojové kartony. Více na prahatridi.eu.

 


Formuláře:

Letáky

Batěk Tomáš

inspektor veřejného prostoru
dveře 7.04
tel. +420220144228
gsm. +420603721206
BatekT@Praha7.cz