Jestliže doma pečujete o svého blízkého a potřebujete poradit či pomoci, připravili jsme pro vás zdarma specializované kurzy péče o seniory a děti s hendikepem nebo individuální konzultace v poradně pro pečující. Bližší informace naleznete níže. Také nás můžete navštívit na odboru sociálního začleňováníFORMULÁŘ: Registrace do databáze neformálních pečujících v Praze 7

 

 

 

Spousta z nás intenzivně pečuje o členy rodiny nebo lidi ze svého okolí. O partnera, rodiče, sourozence, děti, ale i kamarády nebo sousedy. Někdy za nimi dojíždíme do jejich domácnosti, nebo je navštěvujeme v domově pro seniory, doprovázíme je k lékaři, zajišťujeme jim úklid a nákupy, chodíme za nimi do nemocnice.

Čím se stává člověk závislejší na naší pomoci, tím náročnější pro nás péče je. Ukrajujeme ze svého volného času, často jsme nuceni přizpůsobit si práci, mnohdy opouštíme povolání úplně. Nakonec pečujeme 7 dní v týdnu, 24 hodin denně, 365 dní v roce, často ve společné domácnosti.

Kromě starostí o zdraví blízkého člověka se přidává únava, díky zanedbávání sebe sama i vlastní zdravotní obtíže, mnohdy řešíme složité vztahy s dalšími členy rodiny. Okolí občas naše rozhodnutí pečovat doma nechápe. To vše nám může způsobovat úzkosti, pocit naprostého vyčerpání, nedostatku kontaktu s dalšími lidmi a neporozumění. V takovou chvíli je dobré vědět, kam si přijít pro povzbuzení, pochopení a podporu. Proto se v Praze 7 otevírá Svépomocná skupina pro pečující.

Setkání probíhá online na odkaze: meet.jit.si/Pecejenarocna  

Nejbližší termín: 14. října od 17.30 do 19.30 hodin. 

Je třeba se registrovat na mail: sormovam@praha7.cz nebo telefonicky na tel: 777 482 466. Poznáte další pečující, můžete se podělit o své zkušenosti, sdílet informace o dobrých lékařích nebo službách a odložit část svých starostí. Časem možná poznáte i nové přátele. Na setkání bude přítomen i terapeut.

Online setkání navazují na setkávání pečujících v rámci svépomocné skupiny organizované MČ Praha 7 ve spolupráci s Diakonie ČCE.


MČ Praha 7 disponuje Fondem kompenzačních pomůcek. Najdete zde chodítka, sedačky a madla na vanu, nástavce a madla na toaletu, mechanické vozíky, podložky pro přesun a další drobné pomůcky. Vše si můžete zdarma vyzkoušet doma, abyste věděli, jaký typ pomůcky vám bude vyhovovat, než si ji necháte předepsat lékařem nebo se ji rozhodnete zakoupit. Pomůcky se půjčují na dobu dvou měsíců občanům Prahy 7.

Výdej pomůcek po osobní domluvě na adrese Veverkova 16, Praha 7

Pro více informací kontaktujte Koordinátorku seniorské politiky Michaelu Šormovou na sormovam@praha7.cz nebo na tel: 777 482 466. 

Seznam pomůcek naleznete ZDE.

Komplexní aktualizovaný seznam lékařů působících na území Prahy 7

Lékaři jsou v něm řazeni dle oborů, u každého jsou k dispozici kontaktní údaje i ordinační hodiny. 

Veškeré údaje v seznamu se budeme snažit pravidelně aktualizovat. Pokud byste zjistili nějakou nesrovnalost, budeme rádi, když nám ji nahlásíte na tel.: 233 376 732 nebo na některém z e-mailů: vostarkovaj@praha7.czfejtovap@praha7.czzakovag@praha7.cz.


Facebooková skupina – Pečující o dlouhodobě nemocné Praha 7


Chat pro pečující s poradnou Starám se a pracuji

Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor sociálního začleňování
U Průhonu 1338/38
Praha 7

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
7.30 – 12.00
13.00 – 18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání

placeholder

Laskovská Kateřina

vedoucí odboru
dveře 2.13
tel. +420220144249
gsm. +420605070056
LaskovskaK@Praha7.cz