Ve středu 27. května 2020 proběhne od 17:30 online setkání pečujících. Navazuje na pravidelná setkávání jednou měsíčně v prostorách denního stacionáře Pečovatelského centra Prahy 7, pořádaných městskou částí a Diakonií ČCE. Vítáni jsou všichni, kteří se starají o svého blízkého – o rodiče, nemocného partnera, dítě s hendikepem a další. 

Připojit se lze pod odkazem meet.jit.si/Pecujdoma

Milí pečující,

tuto středu se opět můžeme sejít u virtuálního stánku se svařákem, abychom si popovídali o tom, s čím se při starání o svou maminku, tatínka nebo partnera potýkáme. Někdy jsou to historky úsměvné, jindy velice smutné – jako život. V této skupině si o všem můžeme povídat bez obalu. Je to prostor pro získání informací, bezpečné vypuštění úzkosti i načerpání síly a povzbuzení. Platí zde pravidlo mlčenlivosti, nic se odtud nevynáší.

Jak to probíhá?

Tuto středu 27. 5., chvilku před začátkem setkání, třeba v 17:25, klikněte na tento odkaz meet.jit.si/Pecujdoma, otevře se vám rovnou okno online setkání ve vašem internetovém prohlížeči. Poté stačí kliknout na tlačítko ‚Požádat o připojení‘ a je to. Připojit se můžete z notebooku (je opatřen kamerou, mikrofonem a reproduktory) nebo chytrého telefonu s použitím sluchátek (kvůli vyhnutí se ozvěně). Teď všichni uvidí a uslyší vás a vy zas nás. 

Výhodou tohoto setkání je možnost zůstat v blízkosti toho, o koho se staráte a také kdykoliv odběhnout. Zároveň je to i ochrana všech před případnou nákazou čímkoliv… Nemusíte řešit, jestli jste upravení nebo ne, jde nám o to se vidět a slyšet. Jestli jste nikdy nezkoušeli sejít se on-line, zkuste to s námi. Není to těžké.

Na setkání s vámi se těší Michaela Šormová

Koordinátorka seniorské politiky a sousedských spolků na Sedmičce

Šormová Michaela

koordinátorka seniorské politiky a sousedských spolků
dveře 2.08
gsm. +420777482466
SormovaM@Praha7.cz

Chat pro pečující s poradnou Starám se a pracuji


Facebooková skupina – Pečující o dlouhodobě nemocné Praha 7


Během setkání je možné zeptat se ostatních, jak řešili oni podobnou situaci, získat tipy na lékaře nebo si nechat doporučit osvědčené kompenzační pomůcky. Je ovšem možné jen sdílet své pocity, ulevit si, projevit frustraci a vyčerpání a odnést si od ostatních povzbuzení a sílu do dalších dnů.

Setkání je přítomna i terapeutka, která setkání moderuje, dále Ivana Kotrčová, která poskytuje informace v Poradně pro pečujícíMichaela Šormová, koordinátorka seniorské politiky na Sedmičce, která 3 roky pečovala o svého otce.