archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Staráte se a pečujete o dlouhodobě nemocného člena rodiny, maminku, tatínka, manžela, manželku, děti, partnera či partnerku? Chodíte do práce, po práci pečujete o své blízké a snažíte se to vše zvládnout? Hledáte radu, pomoc nebo informaci? Potřebujete se zorientovat v aktuální úpravě ošetřovného při péči o blízkou osobu a nevíte, na koho se obrátit? Praha 7 ve spolupráci s poradnou Starám se a pracuji pořádá pravidelné online chaty pro všechny, kdo jste v situaci tzv. neformální péče. 

Online chat se specialistou na dané poradenství probíhá pravidelně ve čtvrtek od 17 do 19 hodin na webu staramseapracuji.cz.

Pravidelné online chaty s odborníky

Stačí, když si ve čtvrtek od 17 do 19 hodin zobrazíte web staramseapracuji.cz a svoje otázky napíšete do nabízené kolonky pro dotazy. Tematické zaměření chatu vždy zde.

Dotazy lze do poradny „Starám se a pracuji“ posílat i mimo čas chatu přes formulář (po kliknutí na ikonku chatu vpravo dole).

Help linka na psychologické poradenství

Kromě online poraden se mohou pečující obracet pro psychologickou podporu na telefonní linku:

Den Čas Telefon Komu se dovoláte
každé liché úterý 15.00–17.00 602 620 308 Mgr. Hana Boháčková

V Praze 7 víme, že péče o osobu blízkou může být hodně náročný úkol. Rádi bychom vám v těchto nelehkých časech pomohli. V rámci spolupráce městské části Praha 7 s poradnou „Starám se a pracuji“ jsou pro vás od 30. března 2020 každý týden v online chatu k dispozici experti a expertky poradny a budou vám poskytovat podporu a poradenství v oblasti sociálních a zdravotních témat a služeb, odbornou psychologickou podporu, právní podporu anebo finanční poradenství pro předcházení a řešení rizik zadluženosti. S poradnou „Starám se a pracuji“ lze navázat i dlouhodobější spolupráci, veškeré služby poradny jsou bezplatné. 


Projekt Podpora pečujících osob na trhu práce, reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_134/0008208 je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost.