Staráte se a pečujete o dlouhodobě nemocného člena rodiny, maminku, tatínka, manžela, manželku, děti, partnera či partnerku? Chodíte do práce, po práci pečujete o své blízké a snažíte se to vše zvládnout? Hledáte radu, pomoc nebo informaci? Potřebujete se zorientovat v aktuální úpravě ošetřovného při péči o blízkou osobu a nevíte, na koho se obrátit? Praha 7 ve spolupráci s poradnou Starám se a pracuji pořádá pravidelné online chaty pro všechny, kdo jste v situaci tzv. neformální péče. 

Ve čtvrtek 21. 1. 2021 proběhne od 15 do 17 hod. online chat se specialistou na právní poradenství.

Pravidelné online chaty s odborníky

Ve čtvrtek 21. ledna od 15:00 do 17:00 bude na online chatu odpovídat Mgr. Jan Toman, který se specializuje na právní poradenství. Zajímá vás, na co máte jako neformálně pečující s ohledem na vaše zaměstnání nárok? Hrozí vám ztráta zaměstnání a potřebujete poradit, jak situaci řešit? Potřebujete poradit s majetkovým právem apod.? Tyto a další záležitosti můžete probrat a poradit se již tento čtvrtek!

Stačí, když si zobrazíte web staramseapracuji.cz a svoje otázky napíšete do nabízené kolonky pro dotazy.  

Dotazy lze do poradny „Starám se a pracuji“ posílat i mimo čas chatu přes formulář na stránkách staramseapracuji.cz (po kliknutí na ikonku chatu vpravo dole).

Help linka na psychologické poradenství

Kromě online poraden se mohou pečující obracet pro psychologickou podporu na telefonní linku:

Den Čas Telefon Komu se dovoláte
každé sudé úterý 15.00–17.00 608 329 081 Mgr. Adriana De Martini
každé liché úterý 15.00–17.00 602 620 308 Mgr. Hana Boháčková

V Praze 7 víme, že péče o osobu blízkou může být hodně náročný úkol. Rádi bychom vám v těchto nelehkých časech pomohli. V rámci spolupráce městské části Praha 7 s poradnou „Starám se a pracuji“ jsou pro vás od 30. března 2020 každý týden v online chatu k dispozici experti a expertky poradny a budou vám poskytovat podporu a poradenství v oblasti sociálních a zdravotních témat a služeb, odbornou psychologickou podporu, právní podporu anebo finanční poradenství pro předcházení a řešení rizik zadluženosti. S poradnou „Starám se a pracuji“ lze navázat i dlouhodobější spolupráci, veškeré služby poradny jsou bezplatné. 


Projekt Podpora pečujících osob na trhu práce, reg. č. CZ.03.2.60/0.0/0.0/16_134/0008208 je spolufinancován Evropskou unií z Operačního programu Zaměstnanost.