Staráte se a pečujete o dlouhodobě nemocného člena rodiny, maminku, tatínka, manžela, manželku, děti, partnera či partnerku? Chodíte do práce, po práci pečujete o své blízké a snažíte se to vše zvládnout? Hledáte radu, pomoc nebo informaci? Potřebujete se zorientovat v aktuální úpravě ošetřovného při péči o blízkou osobu a nevíte, na koho se obrátit? Praha 7 ve spolupráci s poradnou Starám se a pracuji pořádá pravidelné online chaty pro všechny, kdo jste v situaci tzv. neformální péče. 

Ve čtvrtek 24. 9. 2020 proběhne od 15 do 17 hod. online chat se specialistkou na psychologické poradenství.

Pravidelné online chaty s odborníky

Ve čtvrtek 24. září od 15:00 do 17:00 bude na online chatu odpovídat Mgr. Adriana De Martini, která se specializuje na psychologické poradenství. Pečujete o svého blízkého a jste v těžké životní situaci? Potřebujete svou situaci probrat s odborníkem? Rádi byste se vžili do stavu vašeho blízkého a lépe ho pochopili? Všechna tato a další témata můžete probrat a poradit se odborníky již tento čtvrtek! Stačí, když si zobrazíte stránku staramseapracuji.cz a svoje otázky napíšete do nabízené kolonky pro dotazy.  

Dotazy lze do poradny „Starám se a pracuji“ posílat kdykoliv i off line přes formulář na stránkách staramseapracuji.cz.

Help linka na psychologické poradenství

Kromě online poraden se mohou pečující obracet pro psychologickou podporu na telefonní linku:

Den Čas Telefon Komu se dovoláte
každé sudé úterý 15.00–17.00 608 329 081 Mgr. Adriana De Martini
každé liché úterý 15.00–17.00 602 620 308 Mgr. Hana Boháčková

V Praze 7 víme, že péče o osobu blízkou může být hodně náročný úkol. Rádi bychom vám v těchto nelehkých časech pomohli. V rámci spolupráce městské části Praha 7 s poradnou „Starám se a pracuji“ jsou pro Vás od 30. března 2020 každý týden v online chatu k dispozici experti a expertky poradny a budou Vám poskytovat podporu a poradenství v oblasti sociálních a zdravotních témat a služeb, odbornou psychologickou podporu, právní podporu anebo finanční poradenství pro předcházení a řešení rizik zadluženosti. S poradnou „Starám se a pracuji“ lze navázat i dlouhodobější spolupráci, veškeré služby poradny jsou bezplatné.