Tato stránka je určená k diskuzím občanů městské části Praha 7. Diskuzi řídí správce, který hlídá dodržování pravidel diskuze.
Pro dotazy občanů na zaměstnance či vedení městské části je určena služba Zeptat se popřípadě Nahlásit problém.

Oznámení
Smazat vše

Sociální oblast

Sociální oblast
Informace posledního příspěvku

Péče o seniory

V Praze 7 momentálně žije více než sedm tisíc seniorů. Kvalitní život lidí nad 65 let je tak naší přirozenou prioritou. Proto právě pro seniory připravujeme mnoho akcí, jako jsou například přednášky Akademie celoživotního vzdělávání, pravidelná cvičení či nejrůznější kurzy. Jednou z klíčových organizací, která v Praze 7 seniorům pomáhá, je Pečovatelské centrum. Centrum poskytuje služby jak ve svém sídle tak i pomoc seniorům v jejich domovech.

Témata: 1  |  Příspěvky: 2

Smazany příspěvek


Péče o sociálně slabé

Městská část se snaží pomáhat nejen v případě, že se ocitnete v nouzi, ale také pokud potřebujete bezplatně poradit od odborníků (pořádá například bezplatnou právní a finanční poradnu). Pro osoby, které řeší problémy s bydlením, je několikrát v týdnu otevřeno Kontaktní místo pro bydlení. Pořádáme veřejné sbírky, funguje obědové konto pro děti ze sociálně slabých rodin nebo humanitární fond. Spolupracujeme také s řadou neziskových organizací. V prvé řadě však nabízíme pomoc prostřednictvím pracovníků Odboru sociálního a zdravotnictví ÚMČ Praha 7.

Témata: 1  |  Příspěvky: 2

Pohřeb sociálně slab...


Sdílet: