archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Na území Prahy 7 probíhá zabezpečení dalších chodníků proti neoprávněnému vjíždění a parkování vozidel.

Technická správa komunikací hl. m. Prahy doplňuje na rizikových nárožích u křižovatek a přechodů pro chodce antiparkovací sloupky. Primárním cílem je ochrana nejzranitelnějších účastníků silničního provozu, tedy chodců. Vozidla na chodnících často překážejí chodcům v pohybu. Problémy to způsobuje především pak starším, hůře pohyblivým, nevidomým či slabozrakým lidem a rodičům s kočárky, kteří mnohdy musí odstavené vozidlo obcházet vozovkou, nevidí do křižovatky, nejsou vidět na přechodu a dostávají se tak do nebezpečných situací. Těžká vozidla navíc chodníky výrazně poškozují, dělají se na nich výtluky, strhávají obrubníky, ničí značky apod. 

Zabezpečení chodníků je nyní realizováno v ul. Osadní, Dukelských hrdinů, Na Ovčinách, Přístavní či na Strossmayerově náměstí. Na dalších místech jsou doplňovány scházející sloupky. V ul. U Průhonu budou subtilnějšími a lépe funkčnímí sloupky nahrazeny dosavadní starší betonové zábrany.

Zároveň se městská část zaměřuje na doplňování rychloobrátkových parkovacích míst pro zajištění obsluhy okolních domů a zásobování místních podniků. Nová zásobovací místa aktuálně vznikají ZDE.

Více informací o tématu problematického parkování a zabezpečení chodníků najdete ZDE.

Příklady problematického nepovoleného parkování z archivu odboru dopravy: