Na území MČ Praha 7 máme několik druhů odpadkových košů a několik firem, které se starají o jejich vývoz. Je to překvapivě složitý mechanismus, ale snažíme se, aby vše fungovalo, i když naše městská část má vliv jen na část odpadkových košů.


„Naše“ koše v ulicích poznáte snadno – jsou buď oválné betonové s tmavě šedým plechovým víkem nebo tmavě zelené plastové se zásobníkem na pytlíky na psí exkrementy. Betonových košů máme v ulicích 84 a 51 plastových košů (zároveň máme v ulicích celkem 54 zásobníků na pytlíky na psí exkrementy) – počty košů se ale stále mění, protože se snažíme operativně reagovat na potřeby a přání občanů (někteří koš ve své ulici postrádají, jiným smrdí a chtějí jej odstranit). Dále naše koše najdete v námi spravovaných parcích a na dětských hřištích.

O koše MČ Praha 7 se stará městská firma 7U s. r. o., která je 1-2 denně vyváží a doplňuje pytlíky do zásobníků. Ostatní koše v ulicích patří většinou Pražským službám nebo hl. městu Praze (Stromovka, Letenské sady) a jsou spravovány Pražskými službami a.s. Na zastávkách MHD jsou odpadkové koše v režii DPP a.s.

 

Kontakt

Úřad městské části Praha 7
Odbor rozvoje a péče o veřejný prostor - oddělení péče o veřejný prostor
U Průhonu 1338/38
Praha 7

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
7.30–12.00
13.00–18.00
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání

Zaměstnanci tohoto odboru často pracují v ulicích. Pokud je budete chtít navštívit, doporučujeme si předem domluvit schůzku. Děkujeme za pochopení.