Stává se vám občas, že se vám zamotá hlava, upadnete a nemůžete se zvednout? Pro vaši bezpečnost je tu služba zvaná tísňová péče. Na trhu jsou již různá zařízení, která vypadají jako náramek, hodinky nebo přívěšek na krk, která vás v krizové situaci po stisknutí tlačítka spojí s operátorem v jakoukoli denní či noční hodinu. Ten se vás doptá, co se vám stalo a buď za vámi pošle tým s klíči, nebo kontaktuje rodinu, případně rovnou zavolá rychlou záchrannou službu. V bytě lze také nainstalovat čidlo pohybu, které v nepřítomnosti pohybu vyšle upozornění operátorovi a ten opět zjišťuje, co se stalo.


Jedním z ověřených poskytovatelů tísňové péče je organizace Život 90.

PRVNÍ TÍSŇOVÁ – tísňová péče od Života 90
Adresa: U Pergamenky 1145/12, Praha 7
Telefon: 222 333 546
www.prvnitisnova.cz

Kontakty na další organizace poskytující tísňovou péči naleznete v brožuře Informace pro seniory z Prahy 7.


Zřízení tísňové péče vyžaduje nákup nebo pronájem zařízení a paušální měsíční poplatek. MČ Praha 7 přispívá na nákup zařízení pro obyvatele Prahy 7 od jakéhokoli poskytovatele polovinou ceny (max. 5.000,-Kč). Více informací vám podá Michaela Šormová z Odboru sociálního začleňování, telefon: 777 482 466.

Formulář žádosti


Další možnou variantou přivolání pomoci při pádu je pořízení tzv. senior telefonu, který má na zadní straně sos tlačítko. V tomto případě je po jeho stisknutí automaticky vytočeno nastavené číslo na nějakého vašeho rodinného příslušníka nebo přátele. Toto zařízení je možné sehnat za velmi přijatelnou cenu v běžné síti obchodů s elektronikou. Na rozdíl od sos náramku však hrozí, že upadnete a telefon nebudete mít zrovna u sebe, proto se jedná skutečně jen o nouzové řešení.