Praha 7  \  Kalendář  \  Výstavy, Vzdělávání  \  Série výstav a diskuzí pod taktovkou hongkongské nevládní organizace Ngo Dei

Série výstav a diskuzí pod taktovkou hongkongské nevládní organizace Ngo Dei

uvodni fotka

Od 4. června do 8. července 2022 proběhne v Praze pod taktovkou hongkongské nevládní organizace Ngo Dei série výstav a diskuzí s významnými hosty, jež připomenou 3. výročí hongkongského prodemokratického hnutí a 33. výročí masakru na náměstí Nebeského klidu v Pekingu. Akce se zúčastní nejen zahraniční umělci, ale i důležití prodemokratičtí politici, sinologové a odborníci na mediální prostor. Celou akci zahájí 4. června od 13 hodin v Centru DOX tisková konference a slavnostní vztyčení sochy Pillar of Shame (Pilíř hanby) za účasti jejího autora, dánského sochaře Jense Galschiøta, ředitele Knihovny Václava Havla Michaela Žantovského a aktivisty Simona Chenga, zakladatele neziskové organizace Hongkongers in Britain. Ve stejný den od 17 hodin proběhne v kulturním centru Ngo Dei (Letohradská 10) vernisáž umělecké výstavy Pravda vítězí, která přiblíží každodenní realitu města uprostřed protestů.

V průběhu měsíce se budou dále konat v DOXu a centu Ngo Dei panelové diskuze a besedy s umělci, na programu je venkovní výstava v rámci literárního festivalu Svět knihy na pražském Výstavišti a další akce.

www.ngodei.org

celý kalendář