archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Vážení rodiče, 11. dubna se spouští elektronické předzápisy do mateřských škol, které budou probíhat do 21. dubna. Jedná se o online registraci k samotnému zápisu, který se uskuteční ve dnech 3. a 4. května 2023. Registrace k zápisu jsou dobrovolné, nemají vliv na přijetí dítěte do školky, nicméně jejich využití velmi doporučujeme, neboť výrazně urychlí a usnadní celý proces.

Elektronická registrace k zápisu probíhá na stránce: elektronickypredzapis.cz

Aplikace elektronických předzápisů vás postupně navede systémem registrace a dalšími kroky, které je potřeba podniknout k zapsání dítěte do školky. Přihlášku lze podat až do čtyř mateřských škol, přičemž je možné označit, kterou z nich rodina preferuje. Spádová oblast pro mateřské školy je celé území městské části Praha 7. Zákonný zástupce si vyplněnou žádost vytiskne a získá potvrzení lékaře. V den řádného zápisu (3. a 4. května) pak podá žádost se všemi náležitostmi do vybrané MŠ. Lze také využít možnosti podání dokumentů k zápisu vzdáleně bez své fyzické účasti ve školce. 

Vše potřebné k zápisům do MŠ uvádíme ZDE.

Informace najdete také na stránkách jednotlivých mateřských škol, přehled MŠ v Praze 7 je uveden ZDE.


Informace o zápisech pro děti, na které se vztahuje dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině / Запис до садочків для дітей з України: ZDE.