Vážení rodiče, od 15. dubna do 26. dubna 2024 poběží elektronické předzápisy do mateřských škol. Jedná se o online registraci k samotnému zápisu, který se uskuteční ve dnech 6. a 7. května 2024. Registrace k zápisu jsou dobrovolné, nemají vliv na přijetí dítěte do školky, nicméně jejich využití velmi doporučujeme, neboť výrazně urychlí a usnadní celý proces.

Elektronické registrace k zápisu budou probíhat na stránce: elektronickypredzapis.cz

Aplikace elektronických předzápisů vás postupně navede systémem registrace a dalšími kroky, které je potřeba podniknout k zapsání dítěte do školky. Přihlášku lze podat až do čtyř mateřských škol, přičemž je možné označit, kterou z nich rodina preferuje. Spádová oblast pro mateřské školy je celé území městské části Praha 7.

Všem rodičům velmi doporučujeme, aby využili možnost podání přihlášky do více mateřských škol. Každý rok děláme maximum pro to, aby se nám podařilo děti do školek umístit, a potřebujeme proto znát, které školky preferujete, kdyby se vaše dítě do té první vybrané nedostalo. Číselné označení pořadí vašich preferencí je tedy zásadní pro usnadnění umisťování dětí do mateřských škol. Navíc pokud byste přihlášku podali jen do jedné školky, bylo by v případě nepřijetí z kapacitních důvodů třeba počkat na dokončení zápisů a umístění vašeho dítěte by se mohlo řešit až koncem léta po ukončení celého správního řízení. Přijmout dítě může pouze ta školka, do které si podáte přihlášku.

Dlouhodobě navyšujeme kapacity našich školek, abychom každoročně zvládli umístit všechny tříleté děti z Prahy 7. Nemůžeme však zajišťovat místa pro děti, které z Prahy 7 nejsou, a proto se bráníme proti tzv. spádové turistice. Z tohoto důvodu budeme opět při zápisech kontrolovat nejen trvalé bydliště dítěte, ale také trvalé bydliště jeho zákonného zástupce. Děláme to v zájmu dětí z Prahy 7, pro které máme opět dostatek míst ve školkách připravený. 

Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás u zápisů.

 

Vše potřebné k zápisům do MŠ najdete ZDE.

Informace najdete také na stránkách jednotlivých mateřských škol, přehled MŠ v Praze 7 je uveden ZDE.