Z důvodu opravy tramvajové trati na Hlávkově mostě a uzavření inundačního mostu Libeňského soumostí dochází od soboty 17. února (přibližně od 4.30 hodin) ke změnám ve vedení tramvajových linek a náhradní autobusové dopravy v úsecích Těšnov–Vltavská a Libeňský most – Palmovka. Změny jsou naplánovány do 18. března 2024 přibližně do 4.30 hodin (původní termín byl 26. března 2024), kdy bude ukončena rekonstrukce na Hlávkově mostě. Aktuální informace k situaci na Libeňském mostě najdete ZDE.

Plánované změny tras MHD od 18. 3. 2024 v souvislosti s havarijním stavem části Libeňského soumostí najdete ZDE nebo na stránkách DPP.

Plánované změny tras MHD od 17. 2. do 18. 3. 2024

Změny tras tramvajových linek

Nástupní zastávka na mostě bude umístěna u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu a výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do Štorchovy ulice. Návrat provozu umožní dočasný kolejový přejezd sloužící jako obratiště, který nechal vybudovat Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Linka číslo 1 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Libeňský most.

Linka číslo 6 je ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Partyzánské ulici), Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská).

Linka číslo 14 je ve směru z centra ze zastávky Bílá labuť odkloněna přes zastávky Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Balabenka, Nádraží Libeň a Hloubětín do obratiště Lehovec.

Linka číslo 25 je ve směru z centra ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště.

Linka číslo 27 je ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Plynární ulici), Ortenovo náměstí, Dělnická a Maniny do zastávky Libeňský most.

Linka číslo 94 je rozdělena na dvě části:

• ve směru od Slivence odkloněna ze zastávky Strossmayerovo náměstí přes zastávky Vltavská, Holešovická tržnice, Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště,
  • ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka.

Zavedené tramvajové linky (v denním provozu)

Linka číslo 31 v trase Spojovací – Ohrada – Palmovka – Balabenka – Vysočanská.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky Libeňský most (na Libeňském mostě):

• nástupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu,
  • výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice Štorchova.

Náhradní doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Palmovka – Libeňský most.

Zastávky:

• Palmovka – nástupní: v zastávce tramvají směr do centra v ulici Na Žertvách
  • Palmovka: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Zenklova
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova přibližně 30 metrů před křižovatkou s ulicí Smrčkova
  • Libeňský most: na nájezdové rampě z ulice Štorchova u křižovatky s Libeňským mostem
  • Libeňský most: na sjezdové rampě do ulice Štorchova přibližně 40 metrů za křižovatkou s Libeňským mostem
  • Štorchova: v ulici Voctářova přibližně 35 metrů za křižovatkou s ulicí Štorchova
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova před křižovatkou s ulicí Tkalcovská
  • Divadlo pod Palmovkou: v zastávce tramvají
  • Palmovka – výstupní: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Na Žertvách

V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X94 v trase Palmovka – Tusarova.

Zastávky:

• Palmovka – nástupní: v zastávce tramvají směr do centra v ulici Na Žertvách
  • Palmovka: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Zenklova
  • Maniny: v zastávce tramvají
  • Tusarova: v ulici Jateční před křižovatkou s ulicí Komunardů
  • Dělnická, Maniny: v zastávkách tramvají
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova před křižovatkou s ulicí Tkalcovská
  • Divadlo pod Palmovkou: v zastávce tramvají
  • Palmovka – výstupní: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Na Žertvách

Informace jsou aktualizovány na stránkách DPP

Informační leták k opatření