Z důvodu opravy tramvajové trati na Hlávkově mostě a uzavření inundačního mostu Libeňského soumostí dochází od soboty 17. února (přibližně od 4.30 hodin) ke změnám ve vedení tramvajových linek a náhradní autobusové dopravy v úsecích Těšnov–Vltavská a Libeňský most – Palmovka. Změny jsou naplánovány do 26. března 2024 (přibližně do 4.30 hodin), kdy bude ukončena rekonstrukce na Hlávkově mostě. Aktuální informace k situaci na Libeňském mostě najdete ZDE.

Praha 7 nepovažuje současně nastavené výlukové vedení tras MHD za optimální a bude s Dopravním podnikem hl. m. Prahy dále jednat o úpravách s ohledem na funkčnější a pro občany příznivější obslužnost území městské části, především pak lepší spojení s centrem a metrem B.

Plánované změny tras MHD od 17. 2. do 26. 3. 2024

Změny tras tramvajových linek

Nástupní zastávka na mostě bude umístěna u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu a výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do Štorchovy ulice. Návrat provozu umožní dočasný kolejový přejezd sloužící jako obratiště, který nechal vybudovat Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Linka číslo 1 je ve směru z centra zkrácena do zastávky Libeňský most.

Linka číslo 6 je ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Partyzánské ulici), Trojská a Ke Stírce do zastávky Kobylisy (nástupní zastávka Březiněveská).

Linka číslo 14 je ve směru z centra ze zastávky Bílá labuť odkloněna přes zastávky Florenc, Křižíkova, Invalidovna, Palmovka, Balabenka, Nádraží Libeň a Hloubětín do obratiště Lehovec.

Linka číslo 25 je ve směru z centra ze zastávky Dělnická odkloněna přes zastávky Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště.

Linka číslo 27 je ve směru z centra ze zastávky Výstaviště odkloněna přes zastávky Nádraží Holešovice (v Plynární ulici), Ortenovo náměstí, Dělnická a Maniny do zastávky Libeňský most.

Linka číslo 94 je rozdělena na dvě části:

• ve směru od Slivence odkloněna ze zastávky Strossmayerovo náměstí přes zastávky Vltavská, Holešovická tržnice, Dělnická, Ortenovo náměstí a Nádraží Holešovice do obratiště Výstaviště,
  • ve směru od Lehovce je zkrácena do zastávky Palmovka.

Zavedené tramvajové linky (v denním provozu)

Linka číslo 31 v trase Spojovací – Ohrada – Palmovka – Balabenka – Vysočanská.

Změny v zastávkách tramvají

Zřizují se zastávky Libeňský most (na Libeňském mostě):

• nástupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice U Libeňského mostu,
  • výstupní u křižovatky se sjezdovou rampou do ulice Štorchova.

Náhradní doprava

V denním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X25 v trase Palmovka – Libeňský most.

Zastávky:

• Palmovka – nástupní: v zastávce tramvají směr do centra v ulici Na Žertvách
  • Palmovka: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Zenklova
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova přibližně 30 metrů před křižovatkou s ulicí Smrčkova
  • Libeňský most: na nájezdové rampě z ulice Štorchova u křižovatky s Libeňským mostem
  • Libeňský most: na sjezdové rampě do ulice Štorchova přibližně 40 metrů za křižovatkou s Libeňským mostem
  • Štorchova: v ulici Voctářova přibližně 35 metrů za křižovatkou s ulicí Štorchova
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova před křižovatkou s ulicí Tkalcovská
  • Divadlo pod Palmovkou: v zastávce tramvají
  • Palmovka – výstupní: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Na Žertvách

V nočním provozu je zavedena náhradní autobusová doprava X94 v trase Palmovka – Tusarova.

Zastávky:

• Palmovka – nástupní: v zastávce tramvají směr do centra v ulici Na Žertvách
  • Palmovka: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Zenklova
  • Maniny: v zastávce tramvají
  • Tusarova: v ulici Jateční před křižovatkou s ulicí Komunardů
  • Dělnická, Maniny: v zastávkách tramvají
  • Libeňské doky: v ulici Voctářova před křižovatkou s ulicí Tkalcovská
  • Divadlo pod Palmovkou: v zastávce tramvají
  • Palmovka – výstupní: v zastávce tramvají směr z centra v ulici Na Žertvách

Informace jsou aktualizovány na stránkách DPP

Informační leták k opatření