archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Zastupitelstvo mladých ani v závěru roku nezahálí a pravidelně se setkává, aby s pomocí lektorů z mladiobcane.cz mohlo rozvíjet svou činnost. V prosinci se setkání dětí a studentů zúčastnili i radní Hana Šišková a Jiří Knitl. Nejprve krátce představili fungování radnice a pravomoci komunálních politiků a poté diskutovali s dětmi a studenty jejich nápady na zlepšení života v Praze 7. Ty jim naoplátku představily své plány na rok 2020.

Hlavními tématy byly životní prostředí, společné prostory a veřejná prostranství. Starší studenty totiž zaujala myšlenka pro vytvoření tzv. „komunitního centra”, které by jeho návštěvníkům nabídlo studovnu, zázemí a výstavní prostory pro výtvory studentů ze Sedmičky. Mělo by vzniknout víceméně vlastními silami a největší výzvou bude vytipování vhodných prostor. Studenti se dále chtějí zaměřit na projekty v oblasti dobročinnosti, například pomoc lidem bez domova.

Mladší děti zase plánují vyrazit do ulic a vytvořit mapu míst, kde chybí pítka na vodu, lavičky nebo odpadkové koše. Stranou nezůstanou ani témata ekologie, které by se měly týkat vzdělávací akce pro spolužáky i občany Prahy 7.

Radní Hana Šišková a Jiří Knitl na setkání se zástupci Zastupitelstva mladých