Vážení rodiče, vzhledem k současným opatřením a snaze o maximální ochranu zdraví se zápisy do základních škol uskuteční zcela bez přítomnosti dětí. Na naprosté minimum bude snížena také nutnost osobní účasti rodičů. Od středy 1. dubna spouštíme elektronické předzápisy, kdy si vše podstatné vyplníte z domova a zároveň se registrujete na konkrétní čas, kdy se ve dnech 22. nebo 23. 4. dostavíte do školy na dokončení zápisu. Tento postup umožní, aby se návštěva rodičů ve školách rozložila rovnoměrně do obou dnů a účinně se reguloval počet osob, které se budou ve školách pohybovat. Děkujeme za pochopení a těšíme se na nové prvňáčky.

Enrolment at Elementary Schools in the Prague 7 District (EN, RU, UKR, VN)

Zápisy proběhnou formou elektronické registrace a následně fyzické účasti zákonného zástupce bez dítěte na vybrané základní škole.

Elektronické předzápisy – proběhnou v termínu od 1. 4. (od 8:00 hodin) do 14. 4. 2020 (do 20:00 hodin) na webových stránkách jednotlivých základních škol MČ Praha 7 nebo ZDE.

Postup vyplnění elektronického zápisu naleznete v odkazu níže.

Fyzické zápisy bez dětí – proběhnou od 22. 4. do 23. 4. 2020 od 14 do 18 hodin na jednotlivých základních školách MČ Praha 7.

Na tyto zápisy přijde rodič (zákonný zástupce) bez dítěte v čase, který si zvolil v rezervačním systému při elektronickém zápisu.

Podrobnější informace a postup vyplnění elektronických předzápisů najdete na stránce – Zápis do základní školy

 

Elektronické předzápisy a registrace na konkrétní čas umožní, abyste se při návštěvě školy setkali s co nejmenším počtem lidí a zároveň bude škola moci operativně řešit případné chyby v přihláškách. V současné situaci však můžete využít také varianty podání dokumentů k zápisu pouze elektronicky bez své fyzické účasti, a to zprávou přes:

–          datovou schránku (na ID datové schránky školy)

–          email s ověřeným elektronickým podpisem

–          poštou písemně v listinné podobě

Pokud se rozhodnete využít některé z těchto variant, konzultujte postup s příslušnou školou. 

Obdobně řešeny budou také zápisy do mateřských škol, podrobnosti brzy zveřejníme.