V souladu s rozhodnutím vlády se MČ Praha 7 připravuje na otevření základních škol pro žáky 9. tříd, kteří se budou od 11. května v menších studijních skupinách připravovat na přijímací zkoušky na střední školy.

Maximální kapacita studijních skupin pro deváťáky bude 15 žáků. Základní školy Prahy 7 již zjišťují zájem rodičů a žáků o zapojení do těchto skupin. Pokud budete chtít této možnosti využít, je třeba dát své škole vědět do 7. 5.

Školy v Praze 7 se již na otevření studijních skupin pro žáky 9. tříd připravují – zajišťují ochranné prostředky, chystají učebny, včetně úklidu a pravidelné důkladné dezinfekce, připravují učitele a další zaměstnance a řeší další nezbytná opatření.

Na základě pokynů MŠMT budou děti ve třídách sedět v lavicích po jednom, děti do školy budou nosit 2 roušky a sáček na jejich odkládání. Ve třídě se roušky budou používat především při skupinové práci, kdy jsou děti v bližším kontaktu. Do škol budou moci docházet pouze děti bez příznaků virového infekčního onemocnění (horečka, kašel, dušnost apod.), rodiče budou podepisovat čestné prohlášení, že jejich dítě těmito příznaky netrpí. Podrobnější informace budou zveřejněny na stránkách vašich škol, s pokyny ke školní docházce se můžete blíže seznámit na stránkách MŠMT.   

Zájemci o účast ve studijních skupinách se mohou s konkrétními dotazy či konzultacemi obracet na své školy.

Praha 7 se zároveň chystá na otevření prvního stupně základních škol a mateřských školek od 25. května. Více informací najdete ZDE.