Městská část Praha 7 pořádá ve spolupráci s organizací ACORUS z.s. v úterý 23. června 2020 v sále Vodárenské věže workshop na téma pomoci osobám ohroženým domácím násilím. Akce je určena partnerským organizacím a odborné veřejnosti. Účast je zdarma, počet míst je omezen – přihlašovací formulář naleznete zde.

Termín: 23. 6. 2020 od 9 do 13 hodin
Místo konání: sál Letenské vodárenské věže, Na Výšinách 1000/1, Praha 7
Lektorky: Jaroslava Chaloupková a Jitka Libišová z organizace ACORUS z.s., která je zaměřená na pomoc osobám ohroženým domácím násilím

Anotace workshopu:
Workshop bude zaměřen na vymezení pojmu „domácí násilí“ včetně jeho projevů, klíčových znaků a rizikových faktorů. Zahrnovat bude nejen jednání s obětí domácího násilí, ale také s agresorem. Jeho prostřednictvím budou předány také informace jak se zachovat při podezření na domácí násilí.

Workshop je pořádaný městskou částí Praha 7 k zavedení principů case-managementu ve zdravotně-sociální oblasti na Praze 7. Workshop je součástí projektu, jehož cílem je nastavit a implementovat procesy principů case managementu a vybudování platformy pro bezpečné sdílení dat na úrovni Prahy 7.