Praha 7 v tomto týdnu pokračovala v očkování seniorů nad 80 let. Po té, co praktičtí lékaři naočkovali během pěti dnů 1100 seniorů, pokračovaly další očkovací akce na radnici městské části. Očkovací týmy z nemocnic využily zasedacího sálu i dvoru radnice, kde se testovala vakcinace hůře pohyblivých seniorů přímo v autech. Některé zvládli přivést jejich příbuzní a blízcí, pro další zajela dopravní služba pro lidi s hendikepem, 12 lidí navštívil mobilní tým přímo doma. Celkem bylo v tomto týdnu mimo ordinace praktiků naočkováno 164 seniorů starších 80 let.

V Praze 7 se vyzkoušelo několik inovativních postupů, jak vakcínu dostat k těm, kteří ji potřebují. Městská část usiluje o to, aby očkování mohlo dále pokračovat cestami, které se osvědčily, zejména přes nesmírně aktivní a odhodlané praktické lékaře.

Děkujeme všem, kteří se na očkování dosud podíleli – zejména pak lékařům a sestřičkám ze Sedmičky, Poliklinice Praha 7, Ústřední vojenské nemocnici, Nemocnici Na Františku, Nemocnici Na Bulovce, ROPIDu a pracovníkům, brigádníkům a dobrovolníkům, bez kterých by se organizace očkovacích akcí a obtelefonování seniorů často v řádu několika hodin neobešlo.