archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Léto opět patří divadlu. Tentokrát se v pondělí 25. července 2022 v 16 hodin představí před kostelem sv. Antonína na Strossmayerově náměstí Studio Damúza s inscenací Golem. Loutková pohádka na motivy starých židovských pohádek vás přenese do období vlády Rudolfa II. Vstup je volný. Kompletní program naleznete na stránce Letní scéna na Strossu.

Náš příběh se odehrává v období vlády Rudolfa II. Na pražský hrad se sjíždí nejvýznamnější alchymisté a umělci své doby. Proradný rádce se snaží co nejvíce si namastit kapsy, a tak lidé v podhradí zažívají krušné chvíle. Rabín Löwe, proto na pomoc povolá hrdinu z hlíny – Golema. Golemova síla je však tak velká, že i samotného císaře uchvátí touha se ho zmocnit a využít ho jako válečnou zbraň. Díky odvaze rabínovy dcery Ester však příběh, jak už tomu v pohádkách bývá, nakonec dobře skončí.

Hrají: Tomáš Podrazil
Koncept, režie: Tomáš Podrazil
Scénografie: Marie Hásková
Délka představení: 40 minut
Pro děti 6+
Premiéra: 25. 6. 2015


Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně již od roku 1999, kdy ho založili tehdejší studenti Katedry produkce DAMU za účelem propagace studentské tvorby. V současné době se pod značkou DAMÚZA skrývá produkční a producentská jednotka podporující neotřelé divadelníky a ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Zaměřují se na autorské inscenace, především na loutkové, výtvarné a objektové divadlo pro děti i dospělé.