Na Výstavišti v Praze byla dokončena další rekonstrukce, a to střech Křižíkových pavilonů, které nově nabízejí místo pro relax i akce v zeleni. Revitalizací střech tak byla zakončena celková obnova Křižíkových pavilonů. Nové zelené pobytové terasy nabídnou přes 6 000 m2 ploch určených pro setkávání lidí, kdy se mohou navíc návštěvníci občerstvit v novém bistru Terasa 67. Dodavatelem zeleně jsou Pražské služby. Terasy budou otevřeny celoročně.

Střechy Křižíkových pavilonů se po rekonstrukci proměnily v zelené pobytové terasy pro veřejnost i soukromé akce. Jejich plocha nabízí přes 6 000 m2 prostoru k odpočinku. Na terase pavilonu B najdete bistro Terasa 67 s venkovním i vnitřním posezením a malý běžecký okruh v délce 132 m. Děti jistě potěší nejzákladnější venkovní hra, namalovaný skákací panák, na kterém si můžou zablbnout, nebo vyvýšená místa, ze kterých si můžou lépe prohlédnout stavbu Průmyslového paláce. Na terase pavilonu D je chill zóna Škoda Gardens. Ze všech teras je krásný výhled na Botanickou zahradu a Prahu 8.

Škoda Auto se stala partnerem terasy na Křižíkově pavilonu D, kterou proměnila na Škoda Gardens. Nabídne zde místo pro odpočinek i zábavu všem generacím. Prostor zkrášlí umělecké instalace, které vznikly ve spolupráci s mladými designérskými talenty, propojující zeleň a odpadové materiály z výrobních závodů. Například na houpačky byly použity vyřazené bezpečností pásy. Od léta si při posezení na lavičce bude možné dobít mobilní telefon energií ze slunce, neboť střecha lavičky bude pokryta solárním panelem. Škoda Gardens je prostorem nejen pro pěší, ale i cyklisty, a tak ve spolupráci s Rekoly našly své místo v areálu holešovického Výstaviště také stojany na kola, a díky promo kódu „SkodaGardens“ je 30 minut jízdy na kolech zdarma.

K závlaze veškeré zeleně na střechách je využíváno 100 % vody z vlastní studny Výstaviště, přičemž tato vlastní závlaha je řízena automaticky pomocí meteostanice. Venkovní osvětlení je řešeno přes soumrakové spínače. Na střechách nechybí ani mlhovače, pítka a markýzy, které dodají v horkých dnech stín.

Celá rekonstrukce vycházela z původního návrhu akad. arch. Michala Brixe.


Terasy Křižíkových pavilonů najdete ve spodní parkové části areálu Výstaviště. Vedou na ně celkem čtyři schodiště. Jedno směrem od Maroldova panoramatu, jedno od Goja music hall a dvě z open air části areálu. Bezbariérový vstup je po dobu rekonstrukce Průmyslového paláce omezen.

Výměra revitalizované plochy střech: 8049,25 m2, z toho:

  • plocha se zelení: 2 144,2 m2
  • dřevěná terasa: 3 172,5 m2
  • nová betonová dlažba: 1 727,2 m2
  • sportovní povrch: 840 m2
  • užitná plocha 4 bufetů: 468,3 m2

Více na stránkách Výstaviště.