Divadelní spolek Ty-já-tr ve spolupráci s městskou částí vyhlásil výtvarnou soutěž o kreativní ztvárnění „Knihoborce obecného“, jenž je zodpovědný za všechny ztracené knížky. Soutěž potrvá do 5. listopadu 2020, následně vedení divadelního spolku společně s akademickým malířem Vlastimilem Elšíkem, starostou MČ Praha 7 Janem Čižinským a paní učitelkou MŠ U Uranie Martinou Kemrovou vybere ty nejzajímavější výtvory a jejich autory odmění. Vítězný portrét se pak stane oficiální podobou Knihoborce pro chystané divadelní představení.

Ahoj holky a kluci  – hezký den, paní učitelky a páni učitelé!

Zdravíme vás za Divadelní spolek Ty-já-tr a prosíme vás o pomoc. Vyskytla se nám v divadle taková situace. Začaly se ztrácet knížky. Moniky babička je přesvědčená, že se do divadelní knihovny nastěhoval Knihoborec obecný, prý ho stačí chytit a bude. Jenomže my vůbec nevíme, jak takový Knihoborec vypadá, pomůžeš nám?

Prý jsou takové malé potvůrky, které se k tobě nastěhují a pak si čtou knížky z tvé knihovny, a když se jim nějaká moc líbí, tak si ji dají do baťůžku, aby se k ní mohli kdykoli vrátit. No a ty ji pak hledáš, přece ještě včera byla na svém místě v knihovně. Noční stolek, pod polštářem, na stole, v šuplíku… Zkrátka nikde není. Vyhlašujeme proto pátrání po Knihoborci obecném! Chceš se taky zúčastnit? Je to jednoduché.

Vytvoř podobu Knihoborce obecného, můžeš ho namalovat, nalepit, vyfotit, zkrátka co tě napadne. Jen portrét nesmí být větší než čtvrtka formátu A3.

Nejpozději do 5. 11. 2020 ho pošli nebo dones (podatelna je v přízemí) na adresu:

Úřad MČ Praha 7

U Průhonu 1338/38

170 00 Praha 7

Na obálku napiš heslo Knihoborec – Ty-já-tr. K portrétu připoj i dopis, jaké jsou tvoje zkušenosti s Knihoborcem a nezapomeň napsat svoje jméno a kontakt (adresu, email nebo telefon).

My dospělí z divadla Ty-já-tr (za pomoci pracovníků z MAP II) pak společně s akademickým malířem Vlastimilem Elšíkem, panem starostou Janem Čižinským a spisovatelkou a paní učitelkou MŠ U Uranie Martinou Kemrovou vybereme ty nejzajímavější výtvory a ty odměníme knížkami. Ten nejlepší portrét ze všech se pak stane oficiální podobou Knihoborce obecného.

Odměny do soutěže věnovala nakladatelství Albatros, Slovart a Lirego, protože i ona mají s Knihoborci bohaté zkušenosti a nemůžou se dočkat, až konečně zjistí, jak vlastně vypadají.

Jestli chceš vědět, jak to všechno dopadne, přijď se podívat do Divadelního klubu Letka na představení DS Ty-já-tr: Knihoborec obecný aneb Kde je ta knížka.

To nejbližší – premiéra – je naplánována na neděli 29. listopadu od 15:00 v DK Letka.

Moc se těšíme jak na výtvory, tak na setkání na představení!

Za DS Ty-já-tr budoucí průvodkyně světem Knihoborce

Radka Tesárková a Monika Jirásková