Školy a školky v Praze 7 zahájí školní rok 1. 9. 2020. Všechna školská zařízení se ve spolupráci s městskou částí v těchto dnech na otevření intenzivně připravují, přičemž navazují na hygienické standarty nastavené na konci minulého školního roku. Jedná se zejména o pravidelné dezinfekce budov, zvýšená hygienická opatření ve třídách, časté větrání apod. Školy jsou také vybaveny dostatkem ochranných a dezinfekčních prostředků, aby mohly reagovat na různé scénáře možného vývoje.

Na základě pokynů a doporučení MŠMT bude vedení škol a školek vyhodnocovat aktuální situaci v jejich konkrétních podmínkách s ohledem na opatření nastavená dle tzv. semaforu.

Podle aktuálně platných opatření se ve školách a školkách nebudou muset nosit roušky, je ovšem třeba dodržovat nastavená hygienická opatření – např. časté a důkladné mytí rukou, používání dezinfekce apod. Aktuální situaci doporučujeme pravidelně sledovat i na webových stránkách škol či řešit se svými učiteli. Do škol a školek budou moci docházet pouze děti bez příznaků virového infekčního onemocnění (horečka, kašel, dušnost apod.).

Všechny školy mají nastaveny jasné postupy pro případ, že se u nich objeví nákaza, a připravují se také na možnou vzdálenou výuku. Již v minulém školním roce se nám podařilo sehnat desítky počítačů pro děti, které doma techniku pro výuku na dálku neměly. Další výpočetní techniku pořídily také přímo školy za přispění MHMP a využijí ji tam, kde bude třeba.

Zřídili jsme také pravidelné anonymní poradenství pro rodiče, kde mohou řešit nejrůznější problémy spojené s dopady pandemie a další záležitosti, které je tíží. Více informací a aktuální termíny naleznete ZDE