Na poradnu se mohou obracet rodiče z Prahy 7, kteří se ocitli v tíživé životní situaci. Jejím cílem je rodinám pomáhat s dopady současné pandemie COVID-19 i s dalšími problémy, které rodiče aktuálně řeší a se kterými potřebují poradit. Odborné poradenství bude nyní s ohledem na epidemiologickou situaci dostupné rodičům po telefonu (220 144 097 nebo 605 070 056), zároveň se rodiče mohou anonymně obracet na e-mail: poradenstvi@praha7.cz

„Současná krize zasáhla mnoho lidí. Často jsou to právě rodiny s dětmi, které se nyní dostávají do obtížných situací, na něž mnozí rodiče dosud nebyli zvyklí. Mnohdy netuší, jak řešit náhlý výpadek příjmů či ztrátu zaměstnání, kam se obrátit při problémech s bydlením nebo když si potřebují vyřídit sociální dávky. Spouštíme proto bezplatnou poradnu, kde budou odborníci rodinám pomáhat s konkrétními situacemi a provedou je systémem podpory a služeb, které lze v krizových případech využít,“ uvedl radní Prahy 7 Jakob Hurrle, který má v gesci sociální a zdravotní oblast.

„Poradna se nebude zaměřovat pouze na ekonomické problémy. Koronavirová krize přinesla spoustu nových témat, jako je nutnost zajistit nepřetržitou péči o dítě, vypořádat se s domácím vzděláváním nebo čelit tlaku a napětí, které současná situace v rodinách vyvolává. Na poradnu se rodiče zároveň mohou s důvěrou obracet i se záležitostmi, které s pandemií nesouvisí, jako jsou problémy s návykovými látkami, domácí násilí, šikana, úmrtí v rodině a jiné zátěžové situace. Osobně mohou nyní rodiče poradnu navštívit na dvou školách, nicméně je určena všem rodičům z Prahy 7. Pokud se potvrdí zájem rodičů, rádi bychom realizovali osobní poradnu v pravidelných intervalech na všech našich školách,“ doplnila radní Prahy 7 pro oblast školství a vzdělávání Hana Šišková.

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci přechází poradenství na distanční formu – pouze telefonicky a e-mailem a to do odvolání. Jsme Vám k dispozici na telefonu 220 144 097 nebo 605 070 056 od pondělí do čtvrtka v čase 9-16 hodin. Pokud máte nízký kredit, ozveme se Vám zpět. Obrátit se na nás můžete také prostřednictvím e-mailu: poradenstvi@praha7.cz

Témata:

• vzniklé finanční potíže
  • náhlá ztráta zaměstnání
  • krizové životní situace/napětí v rodině
  • obtížné zvládání vzdělávání dítěte doma
  • nepojistné sociální dávky – hmotná nouze, státní sociální podpora
  • bytová nouze/problémy s úhradou nákladů spojených s bydlením
  • dluhová problematika
  • problémy s návykovými látkami
  • úmrtí v rodině
  • jiné zátěžové životní situace (domácí násilí, šikana)

Neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme se v tíživé situaci zorientovat – a budeme hledat řešení pro Vaši konkrétní rodinnou situaci.

Nabízíme také zprostředkování kontaktu na bezplatnou psychologickou pomoc.

Služby poradny jsou určené pro rodiče z Prahy 7 a jsou poskytovány zcela zdarma.