Místostarosta městské části Praha 7, kompetence: finance, rozpočet.

placeholder

Vyhnánek Pavel, M.A.

zastupitel
VyhnanekP@praha7.cz

Po maturitě na mezinárodní střední škole absolvoval bakalářské studium v oboru ekonomie na Boloňské univerzitě a magisterské studium v témže oboru na Friedrich-Alexander-Universität v Norimberku. Po studiích se do Prahy vrátil, nejdříve na Letnou a později do Holešovic, kde žije dodnes, a pracoval v korporátním bankovnictví. V letech 2014-2018 měl z pozice místostarosty na starosti finance a investice Prahy 7. Během svého působení inicioval ukončení desítek nevýhodných smluv, které sloužily k vyvádění peněz z rozpočtu radnice. Mezi jeho největší projekty patřila záchrana a rekonstrukce Vodárenské věže a výstavba nových kapacit v mateřských školách. V letech 2018–2022 byl radním hlavního města Prahy pro oblast financí a rozpočtu. Na starosti měl také rekonstrukci Výstaviště a Pražské tržnice. Je ženatý a má tři děti. Ve volném čase se věnuje rodině, rád fotí, cestuje a čte.