Oddělení péče o veřejný prostor (OVP) zajišťuje pravidelný a řádný úklid veřejných komunikací a prostorů, péči o zeleň a městský mobiliář, vývoz odpadkových košů a opravy výtluků. Má ve správě některá dětská hřiště a parky na území Prahy 7. Stará se o provoz knihobudek, textilních kontejnerů a vodních prvků, např. pítek, mlžítek a ručních pump. Řeší podněty od občanů z aplikace Munipolis

Veřejný prostor

• Realizuje drobné změny mobiliáře.
  • Realizuje drobné změny podoby veřejného prostoru.
  • Podílí se na inovacích ve veřejném prostoru zlepšujících kvalitu života obyvatel MČ Praha 7.
  • Dotační činnosti v oblasti zkvalitnění veřejného prostranství / prostoru MČ Praha 7 včetně oblasti životního prostředí.
  • Koordinuje projekty / aktivity ve veřejném prostoru napříč Úřadem.

Komunikace s občany

• Komunikuje s občany.
  • Řeší podněty občanů nebo je deleguje na příslušné odbory na Úřadě.
  • Kontroluje a monitoruje řešení podnětů od občanů.
  • Spravuje aplikaci Munipolis (případně jinou aplikaci tohoto druhu).
  • Řeší podněty občanů získané i mimo aplikaci Munipolis (web, sociální sítě, mail, osobní kontakt apod.).

Údržba veřejného prostranství

• Kontroluje, zda úklid prováděný smluvními firmami, které zajišťují úklid veřejných prostranství, je prováděn v rozsahu, způsobem a četnosti, dle uzavřených platných smluv s MČ Praha 7.
  • Kontroluje, zda je dodržován harmonogram vývozu odpadkových košů ve vlastnictví MČ Praha 7, podle uzavřených platných smluv s MČ Praha 7.
  • V zimním období kontroluje zajišťování schůdnosti chodníků, (odstraňování sněhu, náledí, zmrazku chodníků) na chodnících, které jsou předmětem smluv platných uzavřených s MČ Praha7.
  • V případě zjištění závady: chodník vykazuje zásadní nedostatky jako – prach, bláto, odpadky a nedopalky cigaret, nevyvezený koš apod., kontaktuje okamžitě kontaktního pracovníka
    smluvní strany a žádá neodkladnou nápravu. Nápravu zjištěné a nahlášené závady následně kontroluje.
  • Podává návrh na uplatnění smluvní pokuty vůči dodavateli úklidu, pokud nedojde k nápravě nahlášené závady.
  • Monitoruje černé skládky a pořizuje jejich fotodokumentaci, vyhledává vlastníky pozemků a zasílá písemně výzvy s fotodokumentací k jejich odstranění a následně kontroluje provedení odstranění černých skládek, v krajním případě (pokuta) předává k dořešení OŽP.
  • Monitoruje nelegální reklamu a řeší její odstranění.
  • Spravuje agendu textilních kontejnerů a komunikuje s jejich provozovateli.
  • Dává podklady pro zabezpečení hospodaření městské části dle schváleného rozpočtu ve spravovaném úseku.
  • Podává podklady a informace Radě potřebné k projednání a řešení návrhů a připomínek a podnětů předložených jí členy Zastupitelstva, komisemi ve spravovaném úseku.
  • Podává podklady Radě pro rozhodování v ostatních záležitostech patřících do samostatné působnosti svěřené městské části, pokud nejsou zákonem vyhrazeny Zastupitelstvu nebo pokud
    si je Zastupitelstvo.
  • Podílí se na řešení problémů s domovním odpadem.
  • Kontroluje provádění úklidu kolem nádob na tříděný komunální odpad dle platných uzavřených smluv s MČ Praha 7 a problémy řeší s příslušným referentem OŽP.
  • Kontroluje stav dětských hřišť a řeší problémy herních a technických prvků na dětských hřištích, zajišťuje pravidelné roční revize herních prvků.
  • Podílí se na odstraňování výtluků na chodnících.
  • Monitoruje a hlásí poškození dopravního značení.
  • Monitoruje zábory veřejného prostranství a zjištěné problémy předává k řešení ODO.
  • Navrhuje ODO změny řešení dopravního značení vzhledem k umístění ve veřejném prostoru.
  • Kontroluje provádění údržby veřejné zeleně ve vlastnictví obce a svěřené MČ Praha 7 a údržby zeleně na veřejných dětských hřištích ve vlastnictví obce a svěřené MČ Praha 7.
  • Zajišťuje deratizaci na veřejných plochách ve vlastnictví obce a svěřené MČ Praha 7.
  • Kontroluje provádění údržby vodních prvků včetně automatických závlah.
  • Spolupracuje s hl. m. Prahou při omezování rozmnožování zdivočelých koček – kastrace koček.
  • Spolupracuje s hl. m. Prahou na kontrole systému separovaného odpadu na území MČ Praha 7 včetně VOK.
  • Podává podklady a stanoviska k žádostem o zábor v zeleni.

Úřední hodiny Úřadu MČ Praha 7

pondělí a středa
úterý, čtvrtek a pátek
po předchozí domluvě / po objednání

Zaměstnanci tohoto oddělení často pracují v ulicích, pokud je budete chtít navštívit, doporučujeme si předem domluvit schůzku. Děkujeme za pochopení.

Úřad městské části Praha 7
Odbor rozvoje a péče o veřejný prostor - oddělení péče o veřejný prostor
U Průhonu 1338/38
placeholder