Městská část Praha 7 byla oceněna v soutěži Přívětivý úřad, kterou již pátým rokem pořádá Ministerstvo vnitra. Cílem tohoto projektu je mapovat a hodnotit otevřenost a vstřícnost úřadů vůči občanům. Praha 7 obsadila 3. místo mezi pražskými městskými částmi.

Soutěž Přívětivý úřad si klade za cíl podporovat a motivovat veřejnou správu v poskytování co nejvíce efektivních, kvalitních a moderních služeb. V rámci soutěže jsou sledována kritéria, jako otevřenost úřadu, elektronizace agend, zavádění online nástrojů či komunikace s občany.

Sedmá městská část v průzkumu prezentovala své úspěšné elektronické služby, jako je Mobilní rozhlas, dotační systém Grantis, CityVizor a další. Pozitivně byly hodnoceny také nástroje komunikace, jako jsou webové či facebookové stránky, či fungování úřadu.

Letošního pátého ročníku soutěže Přívětivý úřad  se v kategorii obcí s rozšířenou působností zúčastnilo 142 měst a městských částí Prahy, které mají obdobné kompetence a agendy (tj. 63 % ze všech). V soutěži zvítězil Magistrát města Prostějova následovaný městskými úřady Kolín a Litoměřice. V rámci soutěže byla vydána i publikace příkladů dobré praxe. Více informací naleznete na webu soutěže.