Praha 7 vyhlásila programové dotace na rok 2019. Žadatelé se poprvé obejdou zcela bez formulářů a dokladů v papírové podobě. Zároveň nebudou muset chodit podávat žádosti na úřad. Městská část spustila Dotační portál, který umožní vyřídit si dotace, od žádosti po vyúčtování, kompletně online.

„Pracujeme na přípravách rozsáhlé digitalizace úřadu. Chceme radnici zbavit přebytečných papírů a zbytečným papírováním nechceme zatěžovat ani organizace, které podporujeme prostřednictvím dotací. Jsme nyní jednou z mála městských částí, kde žadatelé o dotace vůbec nebudou muset přijít na úřad,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský (PRAHA 7 SOBĚ).

„Usilujeme o to, aby náš dotační program zajišťoval dostatečnou a dobře fungující podporu. Dotační řízení jsme zrychlili o 3 měsíce a prostředky na programové dotace jsme za uplynulé čtyři roky navýšili o více než 3,5 milionu korun. Jsem přesvědčená, že digitalizace celého procesu je dalším krokem správným směrem a čerpání dotací žadatelům významně usnadní,“ řekla radní Prahy 7 Hana Třeštíková (PRAHA 7 SOBĚ)

Nový Dotační portál Prahy 7 umožňuje uživatelsky přívětivé a intuitivní podání žádosti o dotace, včetně přiložení všech potřebných dokumentů v elektronické podobě. Systém zároveň žadatele provede celým dotačním procesem až po závěrečné vyúčtování.

Před podáním žádosti o dotace se zájemci mohou zdarma zúčastnit veřejných prezentací Dotačního portálu, které Praha 7 pořádá ve dnech 23. a 25. října v zasedací místnosti č. 225 ve 2. patře Úřadu MČ Praha 7, vždy v časech 10.00-11.30 / 13.30-15.00 / 15.30-17.00 h. Vzhledem k omezené kapacitě je však předen nutná rezervace na e-mailu: FatorL@praha7.cz. K rychlému osvojení práce v Dotačním portálu však není účast na prezentaci nutností.

MČ Praha 7 vyhlásila programové dotace pro rok 2019 v oblastech kultura, bezpečnost a protidrogová prevence, sociální a zdravotní, sport, školství, životní prostředí a péče o veřejný prostor.

Žádosti o dotace se podávají v termínu od 19. do 23. 11. 2018. V Dotačním portálu MČ Praha 7 je však žadatelé mohou zpracovávat již nyní.

Veškeré potřebné informace naleznete zde