Řidiči v Praze 7 se již nebudou muset obávat, že si zapomenou prodloužit parkování v zónách placeného stání. Radnice sedmé městské části spouští informování o konci platnosti parkovacího oprávnění i prostřednictvím SMS.

„Parkovací oprávnění jsou již elektronická. Řidiči tedy nepoznají na parkovací kartě za sklem, kdy jim platnost končí. Konec platnosti zjistí buď z dokladu o zaplacení, případně když si založí Osobní stránky uživatele. Aby si řidiči v Praze 7 nemuseli zatrhávat konec platnosti parkovného tlustým fixem do kalendáře, mohou dostávat upozorňující e-maily a nyní nově také SMS,“ uvedl radní Prahy 7 Ondřej Mirovský.

Informační e-maily automaticky rozesílá systém provozovaný správcem parkovacích zón Technickou správou komunikací hl. m. Prahy. O zasílání je třeba zažádat na výdejně parkovacích oprávnění, kde zájemce uvede kontaktní údaje, na které chce upozornění dostávat.

„Děláme maximum pro to, aby se řidiči o konci platnosti dozvěděli. Proto jim dáváme kromě posílání e-mailů možnost vyplnit také své telefonní číslo, kam dostanou SMS, že jim parkovací oprávnění vyprší. Rozesílání těchto SMS nyní spouštíme přes platformu Mobilní rozhlas. Nechceme, aby lidem chodily zbytečné pokuty. Jak e-maily, tak SMS řidiči dostávají zadarmo,“ řekl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Zájemci, kteří si při placení parkovacího oprávnění vyplnili možnost informování o jeho konci prostřednictvím SMS, se již znovu k odběru hlásit nemusí, do rozesílky budou automaticky zahrnuti. Ti, kteří tak ještě neučinili a mají o upozornění SMS či e-mailem zájem, se mohou registrovat na výdejně parkovacích oprávnění v přízemí Úřadu MČ Praha 7. Veškerá upozornění jsou zasílána zcela zdarma.

Prostřednictvím Mobilního rozhlasu lze odebírat také celou řadu zpráv o dění v Praze 7, od krizových informací, přes zprávy o výlukách v dopravě, po kulturní události a další novinky.  Stačí si jen vybrat, zda vám vyhovují SMS, e-maily nebo aplikace do telefonu. Více o službách Mobilního rozhlasu a možnostech bezplatné registrace se dočtete zde.