Zaznamenáváme případy, kdy ze střech domů padají sněhové a ledové převisy, které mohou ohrožovat chodce.  Je na majitelích domu, aby zkontrolovali stav svých nemovitostí a zajistili bezpečnost na přilehlých chodnících.

Prosíme, při pohybu venku dbejte zvýšené opatrnosti a v případě nebezpečí kontaktujte vlastníka domu nebo městskou policii, která prostor může provizorně ohradit.

Děkujeme za vaši pozornost a obezřetnost!

Připomínáme, že sníh ze střech primárně neodklízí Hasičský záchranný sbor hl. m. Prahy, je to odpovědností majitelů budov, kteří si mohou objednat odstranění sněhu a ledu od specializovaných firem na výškové práce. Profesionální hasiči zasahují pouze v případě bezprostředního ohrožení či mohou pomoci v místech s větším pohybem osob, na školách nebo zdravotnických zařízeních.


Pokud by došlo z důvodu sněžení, ledovky či náledí na některých místech v Praze 7 ke zhoršení schůdnosti chodníků, prosíme, posílejte nám podněty na e-mail: chodniky@praha7.cz. Touto cestou se informace nejrychleji dostanou k pracovníkům, kteří  koordinují údržbu. Na pěti volně přístupných místech jsme také připravili nádoby na štěrk, který můžete dle potřeby využít. Mapu umístění nádob na štěrk najdete zde.