V sobotu 5. září 2020 se uskuteční další ročník festivalu otevřených budov. Na území městské části Praha 7 představí organizátoři festivalu Open House Praha 13 budov. Jednou z nich je i nová radnice MČ Praha 7, která se na adrese U Průhonu 1338/38 otevřela veřejnosti v březnu 2020. Návštěvníky čekají komentované prohlídky jak s architekty budovy, tak s radními městské části. Zpřístupněny budou společné prostory ve všech sedmi patrech radnice, střešní terasa s malou obřadní síní a unikátními výhledy na Holešovice a podzemní multifunkční sál.

Upozorňujeme návštěvníky, že od 1. 9. je s ohledem na nařízení Ministerstva zdravotnictví ČR nutné mít na úřadě roušku či jiné ochranné prostředky, které zakrývají nos a ústa. Děkujeme za pochopení a ohleduplnost vůči ostatním.

Nová budova radnice MČ Praha 7 (U Průhonu 1338/38) – program:

• 10:00 zahájení a komentovaná prohlídka se starostou Janem Čižinským
  • 11:00 komentovaná prohlídka – Atelier bod architekti
  • 12:00 komentovaná prohlídka – Atelier bod architekti
  • 13:00 komentovaná prohlídka – Atelier bod architekti
  • 14:00 komentovaná prohlídka s místostarostou Pavlem Zelenkou
  • 15:00 komentovaná prohlídka s místostarostou Pavlem Zelenkou
  • 16:00 komentovaná prohlídka s místostarostou Pavlem Zelenkou

Těšíme se na vaši návštěvu!

FB Událost: Open House Praha 2020: Nová budova radnice MČ Praha 7

Praha 7 byla jednou z mála městských částí, která neměla vlastní budovu radnice – provizorně sídlila v budově bývalé Úrazové pojišťovny dělnické na nábřeží Kapitána Jaroše. Vlastní radnice se dočkala až letos. Již v roce 2013 bylo v referendu odhlasováno, že půjde o rekonstrukci existující budovy a náklady na stavbu nepřesáhnou 500 mil. Kč. V architektonické soutěži pak zvítězil mezi více jak 70 návrhy z různých zemí návrh Atelieru bod architekti. Nová radnice vznikla kompletní přestavbou budovy, kde dříve sídlila Komerční banka. Její interiéry jsou navrženy minimalisticky a transparentně. Každé patro má pro lepší orientaci vlastní barvu. Kromě kanceláří se zde nachází zastupitelský sál či konferenční místnosti. Na střeše je přístupná terasa a prosklený sál pro konání menších obřadů a kulturních akcí. Dům ctí historický kontext čtvrti, její specifika a průmyslovou estetiku. To se odráží například v nejvýraznějším prvku budovy – fasádě z neomítnutých cihel s hluboko zasazenými okny, která odkazuje k industriálnímu původu Holešovic. Podobný význam mají i hodiny umístěné na nejvyšším bodě fasády, které pro radnici dodala rodinná hodinářská společnost L. Heinz, která ještě nedávno sídlila v blízké Tusarově ulici a to takřka od počátku výstavby Holešovic.