Vážení řidiči, informujeme vás, že na základě rozhodnutí vlády ČR a následného pokynu Magistrátu hlavního města Prahy je od 16. 3. 2020 po dobu trvání nouzového stavu přerušen provoz Zón placeného stání v plném rozsahu (modrá, oranžová i fialová zóna). Přečtěte si také informace o Prodloužení platnosti parkovacích oprávnění pro rezidenty.

V této souvislosti vás informujeme, že v provozu zůstává výdejna parkovacích oprávnění v budově nové radnice na adrese U Průhonu 38 v rámci aktuálních otevíracích hodin ÚMČ Praha 7. Infocentrum Milady Horákové 2, kde je rovněž jedno pracoviště výdejny parkovacích oprávnění, je od 11. 5. 2020 pro veřejnost opět otevřeno.

Pro případné informace se na nás obracejte e-mailem či telefonicky. Kontakt:

Mrózková Renata
referentka výdejny parkovacích oprávnění
tel. +420775862211
MrozkovaR@Praha7.cz

MČ Praha 7 prosí řidiče, aby k přerušení ZPS přistupovali s ohleduplností k ostatním, tohoto opatření využívali jen ve skutečně nutných případech a vždy zvážili, kde a na jak dlouho potřebují zaparkovat.

V podobném duchu se vyjádřil také náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr: „Parkovacích míst je v Praze výrazně méně než aut a hrozí, že nezaparkují zdravotníci, nemocní mířící na odběry, pečovatelé pomáhající seniorům či příslušníci armády,“ uvedl v reakci na rozhodnutí vlády. V průběhu pondělí 16. 3. podle něj začne pražský magistrát pro tyto skupiny lidí mobilními značkami vyhrazovat zvláštní parkovací místa. Městská hromadná doprava bude zatím zatím ponechána ve stávajících rozsahu – bez avizovaného posílení či omezení.