Vážení řidiči, informujeme vás, že na základě nedělního rozhodnutí vlády ČR a následného pokynu Magistrátu hlavního města Prahy je od 16. 3. 2020 do odvolání přerušen provoz Zón placeného stání v plném rozsahu (modrá, oranžová i fialová zóna).

V této souvislosti vás informujeme, že v provozu zůstává výdejna parkovacích oprávnění v budově nové radnice na adrese U Průhonu 38 v rámci omezeného režimu úřadu (pondělí 8:00 – 11:00 hod. a středa 13:00 – 16:00 hod.). Infocentrum Milady Horákové 2, kde je rovněž jedno pracoviště výdejny parkovacích oprávnění, je do odvolání uzavřeno.

Vzhledem k přerušení provozu ZPS na dobu neurčitou, není v této době nutné řešit končící parkovací oprávnění a zbytečně osobně navštěvovat úřad. Pro případné informace se na nás obracejte e-mailem či telefonicky. Kontakt:

Mrózková Renata
referentka výdejny parkovacích oprávnění
tel. +420775862211
MrozkovaR@Praha7.cz

MČ Praha 7 prosí řidiče, aby k přerušení ZPS přistupovali s ohleduplností k ostatním, tohoto opatření využívali jen ve skutečně nutných případech a vždy zvážili, kde a na jak dlouho potřebují zaparkovat.

V podobném duchu se vyjádřil také náměstek primátora hl. m. Prahy Adam Scheinherr: „Parkovacích míst je v Praze výrazně méně než aut a hrozí, že nezaparkují zdravotníci, nemocní mířící na odběry, pečovatelé pomáhající seniorům či příslušníci armády,“ uvedl v reakci na rozhodnutí vlády. V průběhu pondělí 16. 3. podle něj začne pražský magistrát pro tyto skupiny lidí mobilními značkami vyhrazovat zvláštní parkovací místa. Městská hromadná doprava bude zatím zatím ponechána ve stávajících rozsahu – bez avizovaného posílení či omezení.