archivní článek, informace již nemusí být aktuální

Řešíte, jak zajistit očkování proti onemocnění COVID-19 pro seniora 80+, který není ze zdravotních důvodů schopen se ani s pomocí rodiny či blízkých přepravit do očkovacího centra? V tuto chvíli bohužel není k dispozici možnost očkovat seniory přímo v domácnostech. Můžete se však zaregistrovat v Centrálním rezervačním systému a využít služeb organizací, které se specializují na převoz lidí se zdravotním omezením.

Jak na to?

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci Centrálního rezervačního systému na odkazu: ceskoockuje.cz. Pokud byste potřebovali s online registrací pomoci, několik organizací nabízí telefonickou asistenci. Více informací najdete ZDE.

V okamžiku, kdy z centrálního registru obdržíte termín, čas a místo očkování, můžete využít jedné z níže uvedených možností přepravních služeb.

 

Doprava hrazená ze zdravotního pojištění

Informujte se u svého praktického lékaře, který Vám může vystavit příkaz k transportu. Tento dokument je třeba u praktického lékaře vyzvednout, abyste jej mohli při převozu předat přepravní službě. Pokud se sami k lékaři nedostanete a nemáte nikoho, kdo by vám k němu mohl dojít, můžete se obrátit na naši koordinátorku dobrovolníků a sousedských spolků Michaelu Šormovou (tel.: 777 482 466).

V Praze 7 zajišťuje přepravu lidí se zdravotním omezením dopravní zdravotní služba Atlas (tel.: 233 372 621). Příkaz k transportu na cestu zpět po očkování vám vystaví lékař v místě, kde bude vakcinace probíhatDle aktuálních informací nelze tento typ hrazené přepravy využít na očkování

 

Placená doprava pro osoby se zdravotním omezením

V Praze funguje řada placených služeb, kde si lze objednat přepravu osoby s omezeným pohybem. Konkrétní podmínky a možnosti v souvislosti se zdravotním omezením je třeba probrat s jednotlivými poskytovateli. Obrátit se můžete například na některou z níže uvedených služeb:

 

Societa: 778 007 858

Handicap transport: 602 267 040

Pohoda transport: 774 888 085

Přeprava 3P: 224 323 433, 724 654 007

Hewer: 216 216 444

Meditrans: 244 471 072

 

Nahlásili jste se na Infolince Prahy 7?

V době, kdy to bylo možné, se nám ve spolupráci s nemocničními mobilními týmy podařilo naočkovat některé nepohyblivé pacienty v domácnostech či metodou drive-in na dvoře radnice. Tyto služby v současné době bohužel nemocnice především z důvodu nedostatku vakcín nezajišťují. Pokud jste se nám prostřednictvím naší Infolinky 734 521 840 již dříve ozvali a předali nám svůj kontakt, máme vás v evidenci. V okamžiku, kdy by se podařilo dojednat další očkování, ozveme se vám. Do té doby určitě neváhejte vyzkoušet veškeré další možnosti, jak se nechat naočkovat. Registrace v Centrálním registračním systému v kombinaci se službami přepravy osob se zdravotním omezením může zajistit, že se vakcína k těm nejvíce ohroženým osobám dostane co nejdříve.

 

Více o očkování na: praha7.cz/ockovani