Státní registrační systém spuštěn

Sledujte tuto stránku. Informace o očkování v Praze 7 zde budou průběžně aktualizovány.

 

Ministerstvo zdravotnictví spustilo rezervační systém na očkování. Od pátku 15. ledna 2021 se mohou hlásit obyvatelé České republiky, kteří jsou starší 80 let. Od února se pak bude moci začít registrovat široká veřejnost.

Registrace k očkování a rezervace termínů probíhá za pomoci centrálního rezervačního systému.

Využít lze buď odkazu: registrace.mzcr.cz nebo: crs.uzis.cz. S registrací mohou pomoct jak rodinní příslušníci, tak bezplatná linka Ministerstva zdravotnictví 1221 či pražská infolinka 800 160 166 (v provozu denně od 8:00 do 16:00 hodin)


Praha 7 pomáhá seniorům s očkováním

Jste z Prahy 7, je vám 80 a více let, chcete se nechat naočkovat a potřebujete pomoc? Obraťte se na infolinku Prahy 7. Jsme tu pro vás! 

 

Infolinka Prahy 7
734 521 840
v provozu každý všední den 
od 8:00 do 16:00 hodin

 

Milí sousedé, víte o někom z Prahy 7, kterému je více než 80 let, chce se nechat naočkovat a zdravotní důvody mu dlouhodobě neumožňují vycházet z bytu? Rádi bychom vás požádali, zda byste mu mohli předat informaci, aby se co nejdříve ozval on či jeho příbuzní a blízcí na naši infolinku. Praha 7 bude pro nepohyblivé seniory objednávat mobilní očkovací tým. 


V Praze 7 již bylo naočkováno 1.100 seniorů nad 80 let


Ke stažení: 

Leták | Plakát | Vizuál

Sedmá městská část vyráží na pomoc svým nejstarším občanům. Radnice bude seniorům nad 80 let pomáhat s orientací v systému očkování, poskytne jim asistenci při online registraci a v případě potřeby je připravena pomoci také s dopravou.


Očkování je nejúčinnější způsob, jak se chránit. Nemoc se bohužel čím dál více šíří mezi těmi nejzranitelnějšími. V Praze 7 žije přibližně 2.000  lidí starších osmdesáti let. Všechny je zkontaktujeme pomocí letáku a nabídneme jim pomoc, aby mohli být naočkováni co nejdříve a chránili se tak před nákazou a vážnými zdravotními následky. K doručení letáků použijeme systém, kterým distribuujeme volební lístky během voleb,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský

V pátek 15. ledna má být spuštěn celorepublikový registrační systém na očkování. Jako první přijdou na řadu lidé starší osmdesáti let. Systém však počítá pouze s online registrací, která zejména u těch nejstarších občanů může představovat velký problém.

Ne všichni z generace našich dědečků a babiček ovládají počítač a mají doma internet a bohužel ne každý má také ve svém okolí někoho blízkého, kdo mu může s rezervací pomoci. Snadno se tak může stát, že někteří občané z té nejvíce ohrožené skupiny na očkování nepůjdou, protože se zkrátka nedokážou přihlásit,“ řekl radní Prahy 7 pro sociální a zdravotní politiku Jakob Hurrle.

Praha 7 bude občanům nad 80 let od začátku očkování poskytovat asistenci při online objednávání prostřednictvím své infolinky. Seniorům, kteří mají problémy s pohybem a nebudou se mít na místo očkování jak dopravit, je radnice připravena pomoci také s odvozem.

V příštím týdnu budeme občanům nad 80 let roznášet letáky, kde najdou potřebné informace, kam se obrátit, když budou potřebovat pomoc. Zároveň prověřujeme, jaké jsou možnosti zajistit očkování po vlastní linii. Rádi bychom předešli tomu, že vládní systém nebude fungovat nebo bude zpočátku zahlcen a očkování seniorů se bude protahovat,“ doplnil Jan Čižinský.   

 


Obecné informace o očkování proti covid-19 jsou k dispozici na webu MZČR.