archivní článek, informace již nemusí být aktuální

V souvislosti s řešením krizové situace spojené s pandemií koronaviru oslovila Praha 7 své obyvatele s žádostí o spojení na předsedy SVJ/bytových družstev a majitele bytových domů na svém území. Registrační formulář je možné vyplnit na praha7.cz/svj a aktualizovaný seznam již zapojených domů je k nalezení na praha7.cz/domy. Sedmička v úvodní komunikaci zaslala informační letáky o koronaviru s důležitými kontakty. V současné chvíli probíhá koordinace výdeje dezinfekce do vlastních nádob pro občany a podnikatele ze Sedmičky (aktuální termíny níže). Děkujeme všem, že jste s námi v kontaktu! Společně to zvládneme.

Roušky

V průběhu březnového měsíce plného striktních opatření, nařízení a doporučení, které mají vést k omezení šíření nákazy koronavirem, se rozběhla akce Sedmička šije roušky. Vznikla z popudu akutního nedostatku ochranných pomůcek a recepce radnice Prahy 7 se v průběhu několika dní (společně s vytvořením sběrného místa hotových roušek) proměnila na výdejnu látek a dalších materiálů pro jejich domácí šití. Za 14 dní své existence rozdala látky zhruba na výrobu 60 000 roušek a dobrovolníci, kteří se šití roušek naplno věnují, odevzdali na radnici přes 18 tisíc roušek. Ty Praha 7 okamžitě distribuovala všem v první linii – Pečovatelské centrum, Poliklinika Prahy 7, lékaři a zubaři na Sedmičce aj. a hlavně seniorům, kteří jsou v této situaci nejzranitelnější. Roušky jsou v případě potřeby k dostání zdarma i v lékárnách na Sedmičce, kam je radnice pravidelně zaváží. 

Dezinfekce

Ve spolupráci s chemiky z Katedry jaderné chemie ČVUT se podařilo obstarat další nedostatkové zboží – dezinfekci. Její distribuce pro osobní potřebu (3 ml pipeta) probíhá přes výdejní místa ve dvou prodejnách potravin Žabka – jedno na Letné (na rohu ulic Letohradská a Kamenická) a jedno v Holešovicích (na rohu ulic Dělnická a Komunardů) v rámci otevíracích hodin denně od 6 do 23 hod. 

Objemnějších dodávek se dočkaly také lékárny, prodejny potravin, drogerie a provozovny, které jsou v současné chvíli v provozu a nezbytně ji potřebují. Zásoby jsou zajištěny také do Pečovatelského centra, Polikliniky P7 či pro potřebu správní firmy 7U s. r. o., jež v tuto chvíli obstarává například pravidelnou dezinfekci laviček. 

Ve dnech 30. a 31. března proběhl na radnici první výdej dezinfekce pro zástupce jednotlivých domů ze Sedmičky (SVJ, bytová družstva, bytové domy). V průběhu dubna proběhla opakovaně zavážka dezinfekce od Magistrátu hl. m. Prahy 7, která byla nabídnuta občanům k odběru zdarma. 

Výdej dezinfekce (0,5 l na osobu) je na radnici (U Průhonu 38) aktuálně naplánován v těchto termínech. Výdej dezinfekce bude probíhat do konce dubna.

Jak získávat informace

Závoz dubnového vydání Hobuletu proběhl za pomoci dobrovolníků – květnové číslo bude distribuováno již klasicky přes poštovní doručovatele České pošty.

Děkujeme všem dobrovolníkům (nejen ze skupiny Sedmička šije roušky) za neuvěřitelné nasazení a ochotu pomáhat.