Chemici z Katedry jaderné chemie ČVUT vyrábějí dezinfekci. Díky pomoci MČ Praha 7 při zajišťování surovin zejména v období zahájení výroby jsme k dnešnímu dni obdrželi přes 200 litrů dezinfekce. Po pokrytí potřeb doktorů, pečovatelů, úklidové firmy a dalších organizací můžeme dezinfekci od pondělí 23. 3. nabídnout občanům. Ti si budou moci přijít na recepci nové radnice (U Průhonu 38) v pondělí 23. 3. od 8:00 do 16:00 hodin. Stabilní výdejní místa pak budou v prodejnách potravin  Žabka – jedno na Letné (na rohu ulic Letohradská a Kamenická) a jedno v Holešovicích (na rohu ulic Dělnická a Komunardů). Dezinfekci je na těchto místech možné vyzvednout v rámci otevíracích hodin denně od 6 do 23 hod. Dezinfekce je určená pro občany Prahy 7, kteří ještě nemají vlastní zásoby. Distribuována bude v malých pipetách (zhruba 3 ml), ideálních jako pohotovostní ochrana na nutných cestách po městě, neboť doma může každý použít mýdlo nebo další prostředky, které má k dispozici. Pipetu by si každý měl uschovat, očekáváme další várky dezinfekce, a tudíž ji bude možné naplnit opakovaně.

Katedra jaderné chemie ČVUT vyrobila dezinfekci Anti-COVID – biocidní prostředek schválený Ministerstvem zdravotnictví ČR (CZ-2020-55-04). Praha 7 při výrobě pomáhala sháněním potřebných surovin. Aktuálně máme k dispozici 50 litrů pro veřejnost, dalších zhruba 500 litrů očekáváme příští týden z Magistrátu hl. m. Prahy.

Městská část již začátkem týdne pokryla potřebu svých organizací: Pečovatelského centra, Polikliniky Prahy 7, úklidové a správní firmy 7U s.r.o., ale i ordinací soukromých lékařů, kteří si sami desinfekci z vyčerpaného trhu nedokázali zajistit, a hrozila jim nutnost uzavření ordinací.

Výdej dezinfekce odstartuje na nové radnici. V pondělí 23. 3. bude probíhat od 8:00 do 16:00 hodin. Stabilní výdejní místa pak budou v prodejnách potravin  Žabka – jedno na Letné (na rohu ulic Letohradská a Kamenická) a jedno v Holešovicích (na rohu ulic Dělnická a Komunardů). Dezinfekci je na těchto místech možné vyzvednout v rámci otevíracích hodin denně od 6 do 23 hod.  Děkujeme provozovatelům za vstřícnost!