EDIT: Výluka zkrácena do 20. 4. Více informací ZDE.

V rámci probíhající modernizace železnice dojde k demontáži železničního mostu u Výstaviště a vybudování provizorního ochranného rámu, na kterém budou v průběhu stavby zavěšeny troleje. Správa železnic konstrukci mostu věnuje do sbírky Národního technického muzea. V rámci prací na demontáži mostu dojde od 15. 4. 2023 k významné dopravní uzavírce v křižovatce ulic Dukelských Hrdinů, Strojnická a U Výstaviště.

Průchod a průjezd pod železničním mostem

V noci ze 14. 4. na 15. 4. bude kompletně uzavřen průchod a průjezd pod železničním mostem mezi ul. Dukelských hrdinů a U Výstaviště. Uzavírka se týká pěších, automobilů i tramvají.

25. 4. bude provoz tramvají obnoven.

15. 5. bude obnoven průchod a průjezd pro pěší a automobilovou dopravu.

MHD

Od 15. 4. do 24. 4. bude probíhat výluka tramvají mezi zastávkami Strossmayerovo náměstí – Výstaviště. Dotčeny budou tramvajové linky 6, 17, 93 a 94, které budou ze Strossmayerova náměstí jezdit přes Vltavskou.

Do zastávky Veletržní palác se dostanete autobusovou linkou 156. U této linky se po dobu výluky ruší zastávka OC Stromovka. Na základě dohody s DPP bude linka 156 jezdit během výluky i o víkendech v trase: Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – Řezáčovo náměstí – Bubenská – Vltavská. Jízdní řád tohoto víkendového spoje najdete ZDE.

Podrobné informace o výluce tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště jsou aktualizovány ZDE

Schéma výluky tramvají:

Uzavírka části ulice Strojnická

15. 4. – 14. 5. bude pro automobilovou dopravu uzavřena část ulice Strojnická mezi ul. Dukelských hrdinů a Janovského.

Průchod k Výstavišti

Od 15. 4. bude umožněn průchod k Výstavišti provizorním koridorem od křižovatky ul. Strojnická x Janovského.

Objízdné trasy

Řidiči se do ul. U Výstaviště dostanou po objízdné trase Veletržní – Bubenská.

směr Holešovice: Veletržní, Bubenská, Železničářů

směr Troja: Veletržní, Bubenská, Partyzánská

směr centrum: Bubenská

V dopravní špičce počítejte se zdržením 10–30 minut.

Parkování

Parkování bude omezeno v dotčených úsecích ulic Strojnická a Dukelských hrdinů.

Další informace k modernizaci dráhy, stavebním pracím a souvisejícím opatřením jsou uvedeny ZDE