V rámci modernizace železnice proběhne instalace ochranného rámu pro výstavbu nového železničního mostu u Výstaviště. Během těchto prací dojde k dopravní uzavírce v křižovatce ulic Dukelských hrdinů, Strojnická a U Výstaviště. Od pondělí 31. července 2023 (přibližně od 0.00 hodin) do pátku 25. srpna 2023 (přibližně do 24.00 hodin) bude přerušen provoz tramvají v úseku Strossmayerovo náměstí – Výstaviště. Křižovatka u Výstaviště bude uzavřena také pro automobilovou dopravu a to až do konce roku 2023. V době výluky bude posílena autobusová linka 156, která v dotčené oblasti bude jezdit i o víkendech.

Změny tras tramvajových linek

Linky číslo 6 a 94 budou v úseku Strossmayerovo náměstí – Maniny odkloněny přes zastávky Vltavská a Holešovická tržnice.

Linky číslo 17 a 93 budou v úseku Strossmayerovo náměstí – Nádraží Holešovice odkloněny přes zastávky Vltavská, Dělnická a Ortenovo náměstí.

Historická linka číslo 41 bude v úseku Strossmayerovo náměstí – Čechův most (v uvedeném směru) odkloněna přes zastávky Vltavská (na předmostí Hlávkova mostu), Těšnov, Bílá labuť, Náměstí Republiky a Dlouhá třída.

V denním provozu je zavedena tramvajová linka číslo 27 v trase Libuš – Levského – Poliklinika Modřany – Nádraží Braník – Dvorce – Podolská vodárna – Palackého náměstí – Národní divadlo – Staroměstská – Právnická fakulta – Strossmayerovo náměstí – Letenské náměstí – Špejchar.

Posílení provozu autobusu 156

V době výluky budou o víkendech (přibližně od 8.00 hodin do 19.00 hodin) zavedeny (v uvedeném směru) spoje linky číslo 156 v trase Vltavská – Strossmayerovo náměstí – Veletržní palác – OC Stromovka – Veletržní palác – Řezáčovo náměstí – Bubenská – Vltavská.

Víkendový jízdní řád autobusové linky 156 ZDE.

Podrobné informace o výluce MHD jsou aktualizovány ZDE.

Schéma výluky tramvají:

Uzavírka pro automobilovou dopravu

Od 31. 7. bude pro automobilovou dopravu uzavřena křižovatka ul. Dukelských hrdinů, Strojnická, U Výstaviště. Umožněno bude pouze pravé odbočení z ul. Strojnická do ul. Dukelských hrdinů u Policejního prezidia. Tento stav bude trvat dle předpokladu alespoň do konce roku 2023 . Další opatření budou záviset na vývoji a následné koordinaci prací v dané oblasti. Více informací ZDE.

Objízdné trasy:

·         směr Holešovice: Veletržní, Bubenská, Železničářů

·         směr Troja: Veletržní, Bubenská, Partyzánská

·         směr centrum: Bubenská

·         směr Strojnická: Veletržní, u Studánky

V dopravní špičce počítejte se zdržením 10–30 minut.

Schéma dopravní uzavírky:

Upozorňujeme, že jednosměrná uzavírka ul. Strojnická v úseku od ul. Dukelských hrdinů ke hřbitovu bude trvat až do konce tohoto roku. Více ZDE

Průchod k Výstavišti

Průchod k Výstavišti je umožněn provizorním koridorem od křižovatky ul. Strojnická a Janovského.

Další informace k modernizaci dráhy, stavebním pracím a souvisejícím opatřením jsou uvedeny ZDE