Milí rodiče, přestože si to asi nikdo z nás nepřál, distanční výuka se stává opět realitou. V tuto chvíli se týká základních škol, ale v budoucnu to možná čeká i poslední ročník škol mateřských. S vašimi řediteli a učiteli se snažíme vše nastavit tak, aby domácí výuka probíhala co nejvíce hladce. Aktuálně sháníme další počítače a IT vybavení pro potřebné rodiny a budeme moc rádi také za vaši pomoc. Rodiče, kteří potřebují v současné situaci s čímkoli pomoct nebo poradit, se mohou obrátit na naši poradnu. Požadavky na výpočetní techniku pak mohou v případě potřeby hlásit prostřednictvím svých škol.

Jarní období výuky na dálku nám ukázalo, že je v našich školách řada dětí, které nemají pro distanční výuku vhodné vybavení, anebo se o něj musí dělit s rodiči či sourozenci.

Městská část Praha 7 již na jaře zajistila IT techniku alespoň pro ty nejpotřebnější a nyní se ve spolupráci s projektem MAP II (Místní akční plány rozvoje vzdělávání II – správní obvod Praha 7) snažíme sehnat další. Prozatím jsme zabezpečili asi 120 počítačů, dalších 100 máme přislíbených. Pořád je to ale málo a zdaleka tím nebudou pokryty potřeby dětí a žáků všech škol na Sedmičce.

Proto si vás dovolujeme oslovit se žádost o pomoc: máte-li ve svém zaměstnání či jinde možnost získat pro školy formou daru jakékoli množství IT techniky (samozřejmě i použité), tzn. počítače, notebooky, kamery, sluchátka, mikrofony, tiskárny apod. nebo víte o organizaci, která by byla ochotna poskytnout připojení na data, softwarové vybavení či licence, ozvěte se nám, prosím.

Informace můžete poskytnout přímo nám na e-mail: svobodovas@praha7.cz nebo paní ředitelce či panu řediteli vaší školy či školky.

Minimální konfigurace: operační pamět RAM 2GB | HDD 80 GB | zvukový konektor | 2 USB | monitor | klávesnice | myš

Moc tím pomůžete dětem a rodinám, které to potřebují.

Děkujeme.

Městská část Praha 7 a tým projektu MAP II

Poradna pro rodiče

S ohledem na současnou epidemiologickou situaci přechází poradenství na distanční formu – pouze telefonicky a e-mailem a to do odvolání. Jsme Vám k dispozici na telefonu 220 144 097 nebo 605 070 056 od pondělí do čtvrtka v čase 9-16 hodin. Pokud máte nízký kredit, ozveme se Vám zpět. Obrátit se na nás můžete také prostřednictvím e-mailu: poradenstvi@praha7.cz