Městská část Praha 7 a Výstaviště Praha otevírají dětskou skupinu pod slavnou Bitvou u Lipan. V objektu na Výstavišti, kde je umístěno Maroldovo panorama, byly upraveny prostory pro předškolní vzdělávání dvanácti dětí od dvou let. Zápisy proběhnou ve dnech 3. a 4. října v MŠ U Studánky 4.

„Za uplynulé volební období jsme rozšířili kapacity našich školek o 250 míst. Díky tomu se rodiče v Praze 7 nemusí bát, že se jejich děti do školky nedostanou. Letos přijímáme všechny děti, které se přihlásí. Vzhledem k tomu, že počty dětí stále narůstají, je třeba dále hledat možnosti, kam je umístit,“ uvedl starosta Prahy 7 a kandidát na primátora za hnutí PRAHA SOBĚ Jan Čižinský.

Praha 7 se dohodla na spolupráci s Výstavištěm Praha, které zrealizovalo úpravy prostoru v objektu Maroldova panoramatu pro potřeby dětské skupiny.

Dětská skupina Panorama je určena pro 12 dětí od 2 let až do předškolního věku. Zápisy proběhnou ve dnech 3. a 4. října 2018 od 13:30 do 16:00 hodin v kanceláři zástupkyně ředitele v budově Mateřské školy U Studánky 4. Otevření dětské skupiny je plánováno na přelomu roku. Více informací k zápisu naleznete zde.

„Očekáváme, že k zápisu přijdou spíše mladší děti, jelikož ty starší jsou již ve školkách. Věřím, že vytíženým rodičům tato možnost pomůže a děti budou rády trávit čas v zajímavém prostředí,“ doplnil starosta Čižinský.

Praha 7 letos v září již otevřela novou školku Visionary pro 40 dětí a novou třídu mateřské školky pro 22 dětí ve Vodárenské věži na Letné. Od ledna 2019 se bude otevírat polodenní třída pro 15 dětí v MŠ Na Výšinách.