Spolek KRUH ve spolupráci s lokálními organizacemi a iniciativami připravuje dvanáctý ročník celorepublikového festivalu Den architektury, do kterého jsou zapojena česká, moravská a slovenská města a obce všech velikostí. Letos se uskuteční od pátku 30. září do čtvrtka 6. října, především pak o víkendu 1. až 2. října 2022. Na Sedmičce můžete navštívit 16 míst, od DOXu přes Hlávkův most po Vodárenskou věž. MČ Praha 7 vás srdečně zve na procházku zrevitalizovanými zelenými vnitrobloky a prohlídku radnice.

Upozorňujeme, že rezervace na komentované prohlídky radnice jsou již plné. Děkujeme za váš zájem.

Živé vnitrobloky v Praze 7, sobota 1. října 2022 v 10.00

Jakou proměnou prošly  zrevitalizované zelené vnitrobloky Kamenická 40U Vody a jak se v nich lidem žije? Moderovaná prohlídka s dodavateli participace, autory návrhů a obyvateli vnitrobloků. Ukázky zeleně, hospodaření s dešťovou vodou a využití prostoru. Procházka začne před Pečovatelským centrem v Kamenické 40.

Procházka je zdarma, je třeba se registrovat. (Registrace bude spuštěna ve středu 21. září 2022 v 9.00.)

Prohlídka radnice, neděle 2. října 2022 ve 14.00 a v 16.00

Budova podle návrhu ateliéru Bod architekti, která byla nově uvedena do provozu v roce 2020. Dům vychází z kontextu Holešovic, jak svým tvaroslovím, tak materiály. Původní objekt byl očištěn na samotný skelet, tedy na nosnou konstrukci, a opatřen fasádou z červených cihel. Interiéry působí minimalisticky a transparentně. Kromě kanceláří se zde nachází zastupitelský sál či konferenční místnosti. Na střeše je přístupná terasa a radniční sál pro konání kulturních akcí. Na nejvyšším bodě fasády se nachází hodiny od holešovického výrobce. Návrh vzešel z otevřené architektonické soutěže. Komentovaná prohlídka bude s autory návrhu.

Vstup zdarma, je třeba se registrovat. (Registrace bude spuštěna ve středu 21. září 2022 v 9.00.)

prohlídka ve 14 hodin

prohlídka v 16 hodin

Kavárna Mezi řádky ve vestibulu radnice bude v neděli otevřena od 13.30 do 17.30.