Zábavná odpoledne před kostelem sv. Antonína nekončí. V pondělí 30. srpna od 16 hodin si na Strossmayerově náměstí přijdou na své ti nejmenší milovníci poutavých příběhů a jejich rodiče. K vidění bude dobrodružná loutková pohádka Za dveřmi souboru Československé klacky. Vstup je volný. Kompletní program najdete na stránce Letní scéna na Strossu.

Československé klacky ✷ ZA DVEŘMI

Dobrodružná loutková pohádka s papírovými loutkami pro děti od pěti let

Velký dům uprostřed velkého města. Jáchym zde žije s maminkou a tatínkem. Jsou letní prázdniny a kamarádi odjeli pryč. Jáchym si musí vystačit sám. Na část letních prázdnin sem přijíždí Ema. Záhady na sebe dlouho nenechají čekat. Jen co se ti dva seznámí, otevírá se před nimi hádanka nerudného staříka a zamčených dveří. Děti nemají na výběr, tenhle hlavolam se musí vyřešit. Hlavolam o nerudném staříkovi, zamčených dveřích a dvou zvědavých dětech.

Účinkují: Antonie Rašilovová, Jakub Müller, Jakub Šulík
Autorský tým: Johana Bártová, Jakub Müller, Antonie Rašilovová, Jakub Šulík

Československé klacky je divadelní skupina tvořena absolventy bakalářského programu KALD DAMU Johana Bártová (režie-dramaturgie), Matěj Šumbera (herectví) Jakub Šulík (scénografie), pod vedením Lukáše Jiřičky, Roberta Smolíka, Tomáše Procházky a Branislava Mazúcha. V současné chvíli všichni tři pokračují v navazujícím magisterském studiu též na KALD DAMU. Skupina tvoří od roku 2019, kdy v únoru odpremiérovala jejich první inscenaci s názvem Nejmenší ze sámů, která získala druhé místo v divadelní ceně Erik.

V případě nepříznivého počasí se program ruší.