Praha 7 završila polovinu volebního období, při této příležitosti ve čtvrtek 19. listopadu od 17:00 hod. proběhne online debata radních s občany Dva roky od voleb. Začíná také příprava nového Strategického plánu rozvoje městské části, do které radnice opět zapojí širokou veřejnost. Jedním z klíčových nástrojů chytré komunikace Prahy 7 je Munipolis (dříve Mobilní rozhlas), kterým městská část již dnes oslovuje třetinu obyvatel.

„V říjnu uběhly dva roky od voleb do zastupitelstva Prahy 7, což je dobrá chvíle na rekapitulaci. Připravili jsme článek v našem časopise Hobulet, kde jsme se snažili přehledně shrnout, co se na Sedmičce v první polovině volebního období podařilo udělat. Pandemie nám bohužel stále nedovoluje setkávat se s našimi občany osobně, jak jsme zvyklí. Potkáme se proto alespoň ve virtuálním prostoru, kam nám mohou přijít říct, jak jsou či nejsou s naší prací spokojeni, nebo se zeptat na to, co je zajímá,“ uvedl starosta Prahy 7 Jan Čižinský.

Debata Dva roky od voleb se uskuteční ve čtvrtek 19. listopadu od 17 hodin. S ohledem na současnou epidemiologickou situaci proběhne online na kanálu YouTube. Své dotazy a podněty k diskusi občané mohou zasílat již nyní přes jednoduchý formulář.

Praha 7 aktuálně začíná s přípravou nového Strategického plánu rozvoje do roku 2030. Strategický plán dává nahlédnout do blízké budoucnosti městské části a věnuje se rozvoji jednotlivých oblastí důležitých pro kvalitní fungování obce a spokojený život obyvatel, podnikatelů i návštěvníků. Do plánování, jakým směrem se bude Sedmička v dalších letech ubírat, chce radnice opět zapojit širokou veřejnost. Důležitým komunikačním prostředkem při tom bude Munipolis (dříve Mobilní rozhlas), který se za rok a půl svého fungování v Praze 7 velmi osvědčil a používá jej již téměř 13.000 obyvatel.

„Mobilní rozhlas nám umožňuje rychle a jednoduše informovat veřejnost v době krizových událostí, oslovit konkrétní skupiny obyvatel či získávat zpětnou vazbu od občanů a reagovat na jejich podněty. Také v současné obtížné době tento systém lidem pomáhá zorientovat se v platných opatřeních či možnostech pomoci. Mobilní rozhlas chceme dále využít pro realizaci anket či jako platformu pro participaci občanů, krom jiného také při přípravě nového Strategického plánu. Aktuálně jeho prostřednictvím chystáme spuštění rozesílky interaktivní online verze našeho radničního zpravodaje,“ doplnil Jan Čižinský

Chcete být včas informováni o důležitém dění v Praze 7? Chcete mít možnost ovlivnit, kam se bude městská části ubírat do dalších let? A to ještě nemáte registraci v Munipolis?

Zaregistrujte se přes webovou stránku: www.praha7.munipolis.cz

Nebo si stáhněte aplikaci do vašeho chytrého telefonu: Android, iOS