Na přelomu listopadu a prosince Sedmička rozsvítí vánoční stromy na Strossmayerově a Ortenově náměstí. V neděli 3. prosince městská část zve zejména rodiny s dětmi na Výstaviště do Malé sportovní haly na adventní bruslení. V pátek 1. prosince se pak otevře velké kluziště na Letné. Předvánoční období na Sedmičce vyvrcholí tradiční Českou mší vánoční, kterou městská část připravila na středu 20. prosince v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

Slavnostní rozsvícení vánočního stromu na Strossmayerově náměstí se uskuteční ve středu 29. listopadu v 16 hodin. V rámci doprovodného programu vystoupí Pražské žestě a dětský pěvecký sbor Radost Praha. Společně se stromem na Strossmayerově náměstí se rozsvítí také vánoční osvětlení vybraných hlavních ulic Prahy 7.

 

 

Rozsvícení vánočního stromu na Ortenově náměstí proběhne o týden později, ve středu 6. prosince v 16 hodin, a doprovodí jej Kühnův dětský sbor.

„Na obou vánočních stromech jsme tak jako v minulých letech nechali spodní patra volná. Budeme moc rádi, když se do výzdoby opět zapojí také děti z Prahy 7 a na stromky pověsí své ozdoby, které doma nebo ve škole vyrobí. Na obou akcích bude zdarma připravena horká čokoláda pro děti a svařené víno pro dospělé. Vzhledem k tomu, že je potřeba omezit produkci plastových kelímků, poprosili jsme již loni návštěvníky, aby si s sebou k vánočním stromům přinesli vlastní hrnečky. Udělalo nám velkou radost, že to naši občané vzali zodpovědně a s velkým pochopením. Letos se tak na ně s touto prosbou opět obracíme,“ uvedla místostarostka Prahy 7 Hana Třeštíková.  

 

Praha 7 prosí návštěvníky, aby si na rozsvěcení vánočních stromů přinesli vlastní hrnečky

 

MČ Praha 7 připravila pro děti i dospělé také adventní program na Výstavišti. V neděli 3. prosince si budou moci od 15.15 do 17.15 v Malé sportovní hale na Výstavišti Praha zdarma zabruslit. Součástí bude i bezplatná půjčovna bruslí a v prostorách Střídačky bude pro děti po dobu bruslení připraven také malý program s mikulášskou tematikou – omalovánky, tvořivá dílna, v níž si děti vyrobí masky čerta a Mikuláše, a fotobudka, kde na děti bude čekat Mikuláš nebo anděl. 

 

 

Předvánoční akce Prahy 7 tradičně vyvrcholí koncertem České mše vánoční od J. J. Ryby a dalších svátečních melodií, který městská část připravila na středu 20. prosince od 19.30 v kostele sv. Antonína na Strossmayerově náměstí.

Vstup na všechny výše uvedené akce je zdarma.

 

 

„V pátek 1. prosince se otevírá také kluziště na Letné, které je letos pořádáno za finanční podpory MČ Praha 7. Zabruslit si sem mohou denně přijít malí i velcí milovníci zimních sportů až do konce pražských jarních prázdnin 18. února 2024. Pro děti je bruslení zdarma,“ doplnila Hana Třeštíková.

Více o kluzišti na Letné najdete zde: www.praha7.cz/kluziste