Prostor před kostelem sv. Antonína opět ožívá kulturními akcemi. V pondělí 2. srpna od 16 hodin na Strossmayerově náměstí zjistíte, jak by mohlo tančící tělo zmapovat a evokovat architekturu. Site-specific projekt Pohyb/Architektura zde předvede performerka a choreografka Becka McFadden. Představení je koncipováno jako instalace. Zůstaňte pár minut nebo po celou dobu představení. Vstup je volný. Kompletní program najdete na stránce Letní scéna na Strossu.

POHYB/ARCHITEKTURA: NEDOSTUPNÉ INTERIÉRY

Kdybychom mluvili o všech dveřích, které jsme kdy zavírali a otevírali a o všech dveřích, které bychom chtěli znovu otevírat, odvyprávěli bychom celý náš život” Gaston Bachelard, Poetika prostoru

Co se stane, když se ocitneme v uzavřeném prostoru? Které dveře se nám otevřou a které naopak zůstanou zavřené? A zůstanou zavřené navěky? Je to, co se nachází za dveřmi pro nás navždy ztraceno – protože nám vypršela nájemní smlouva, rozpadl se nám vztah, skončili jsme s prací, naši přátelé se odstěhovali, z uměleckého prostoru se stal hotel?

Náměstí, místo otevřené a dostupné všem, se stane prostorem pro tanec ztělesněných vzpomínek na nedostupná místa blízká i daleká. Minulost se spojí s přítomností v pohybové meditaci na téma dostupnosti a nedostupnosti a naší snaze najít cestu zpět dovnitř. Zvuková nahrávka na vašem elektronickém přístroji vás bude doprovázet reflexemi architektů, urbanistů a filosofů nad vnitřními i vnějšími prostory i osobními příběhy nedostupných míst. Znovu navštívíte i svá dávná místa.

Představení je součástí projektu Beautiful Confusion Collective Movement/Architecture (Pohyb/Architektura). Cyklus zkoumá vztahy mezi lidským tělem a architekturou.

#MovementArchitecture

Délka představení: cca 45 minut.

Koncept, choreografie, interpretace: Becka McFadden
Dramaturgie, překlad: Eva Daníčková
Hlasová interpretace: Anežka Rusevová, Becka McFadden
Grafika: Mariia Reshetova
Produkce: Beautiful Confusion Collective
Technická spolupráce: Filip Obermajer

Beautiful Confusion Collective: Mezinárodní projekt Beautiful Confusion Collective se zabývá interdisciplinárními tématy, tělem a sociokulturními terény, v nichž se pohybuje. Soubor vychází z kořenů fyzického divadla, současného tance a živého umění. Pohyb pak propojuje s dalšími uměleckými disciplínami (fotografie, hudba, video). Projekt podpořilo MKČR, SFK ČR, MČ Praha 7, Venuše ve Švehlovce a Arts Council England.